Kajzerica je još jednom očarala. Komšijski Derbi u Turjaku začinjen preokretima, vatrometom golova i ono najvažnije na tribinama čak 600 gledalaca! Kozara – 13 Skojevki 3:5! Grbavci i Turjak u subotu popodne slili su se na stadion da pruže podršku svojim ljubimcima, Potkozarje voli fudbal….

Ušao je domaćin fenomenalno u meč. Gosi se nisu ni okrenuli, a na semaforu je već bilo 2:0! Pogodili su Stojnić i babić sa 11 metara. Sastav iz Grbavaca vraća u igru Ćorić u 10. minutu. Možda i trenutak odluke dogodio se u 19. minutu kada je zbog drugog žutog kartona napolje moro Mihajlo Šukalo, defanzivac domaćina. Ipak, samo pet minuta kasnije Kozara odlazi ponovo na plus 2, pogađa Kodić. Ipak, majstor Radić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena vraća nadu skojevcima.

Dobro se držaala Kozara sa igračem manje sve do 77. minuta, kada Mijatović donosi izjednačenje, aonda Kodić projektilima u 80. i 90. minutu donosi veliku radost “sikirantima”. 13 Skojevki i dalje se bore za vrh, a i ova utakmica je pokazala da je Područna liga Gradiška za koplje iznad ostalih.

KOZARA – 13 SKOJEVKI 3:5 (3:2)

Strijelci: 1:0 Stojnić (4), 2:0 Babić (6, penal), 2:1 Ćorić (10), 3:1 Kodić (24), 3:2 Radić (45), 3:3 Mijatović (77), 3:4 Bunić (80), 3:5 Bunić (90). Stadion: FK Kozara. Gledalaca: 600. Sudija: Velibor Gigović. Pomoćnici: Stojan Vukota i Dragan Ilišević. Delegat: Milovan Ilišević. Žuti kartoni: O. Borković, Čikić, Kodić (Kozara), Čikić, Knežić, Radić (13 Skojevki). Crveni kartoni: Mihajlo Šukalo (Kozara) u 19. minutu, Mihajlo Mijatović (13 Skojevki) u 79. minutu.

Kozara: Nežić, Kodić, S. Borković, Čikić, Majstorac, O. Borković, Subotić, Stojnić, Šukalo, Babić, Anić.

13 Skojevki: Šmitran, Gačić, Majdanac, Ćorić, Bunić, Francuz,Radić, Stupar, Pejanić, Knežić, Mijatović.