U derbiju 12. kola prvoligaškog karavana nije bilo pobjednika jer su Zvijezda 09 i Drina iz Zvornika u Etno Selu Stanišići odigrali neriješeno, što je svakako veći uspjeh gostiju koji ostaju u trci za prvaka, mada im na početku sezone niko nije davao prevelike šanse.

Domaćin je imao vođstvo dva puta, ali je kapiten Drine Vasiljević za njih bio koban, jer je  u 90. minutu svom timu golom donio veliki bod. Interesantno jeste da je isti igrač već u drugom minutu pogodio vlastitu mrežu, pa je lako umjesto junaka mogao biti tragičar.

Rudar iz Prijedora je iskoristio  kiks Zvijezde 09 i pobjedom nad Podrinjem  od 1:0 preuzeo je lidersku poziciju. Sad se na vrhu zakuvalo  što daje draž takmičenju, i nema sumnje da nas očekuje zanimljiva jesen, ali isto tako i proljeće…

ZVIJEZDA 09 -DRINA (Z) 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vasiljević (2, autogol), 1:1 Ćulum  (55),  2:1 Huseinbašić  (64), 2:2 Vasiljević (90). Stadion: teren sa vještačkom podlogom u  Etno selu Stanišići. Gledalaca: 100.  Sudija: Milan Docić (Banjaluka). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Siniša Ivančević (Banjaluka). Delegat: Radenko  Stanojević (Ugljevik). Kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Krajišnik, Bajić, Stanić (Zvijezda 09).

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Bogičević, Mahmutović (od 74. Rakić), Krajišnik, Stanić (od 87. Đukić), Huseinbašić,Vučić, Filipović,  Mazić, Bajić.

Drina: Vićić, Musić (od 75. Majlović), Vasiljević, Stjepanović, Kikić, Marković, Stupar ( od 54. Dragutinović), Jokić, Kostić (od 58. Dukić), Ćulum