Laktaši su na domaćem terenu pobijedili Slogu iz Trna 2:1 u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak sezone. Domaći su u vođstvo stigli u 10. minuti golom Stefana Savića. Mogao je isti igrač uvećati prednost u 32. minutu, ali je njegov šut zaustavila prečka. Gosti izjednačuju četiri minute kasnije, a strijelac je Predrag Travar. Ipak, pobjedu Laktašima donosi Filip Popović u 61. minuti susreta poslije proigravanja Branka Kelemana.

Za Laktaše su nastupili: Metlar, Šavija, Trninić, Telić, Keleman, Savić, Radetić, Bursać, Popović, Šipovac, Stamenković. Još su igrali: C. Banjac, N. Banjac, Rogić, Palikuća, Despotović, Vukotić.

U prvom kolu Druge lige Laktaši su domaćin Omarskoj, dok će Sloga na gostovanje u Srbac. Obje utakmice su na programu 11. avgusta od 18 časova.