Fudbaleri žeravičkog Jedinstva u okviru 24. kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad,lako su izašli na kraj sa trnskom Slogom pobijediviši rezultatom 3:0. Na taj način izabranici trenera Savića zadržali su bodovnu prednost nad šamčanima od +3, i po svemu sudeći direktan okršaj u Posavini mogao bi odlučiti novog šampiona i putnika za elitu Srpske.

Pitanje pobjednika ovog meča bilo je riješeno još u prvom poluvremenu. Prvo je Radetić u 25. minutu doveo domaće u vodstvo kada je Škorić uputio odličan centaršut tačno na glavu Radetića koji neometan sa pet metara zakucava  loptu u mrežu za 1:0.

Najljepši detalj na utakmici  bio je Kovljenov pogodak, topovskim udarcem sa oko 25 metara iskosa, pogodivši suprotni ugao golmana Crnčevića.

Konačan rezultat postavio je Petrović u finišu utakmice, kada je iskoristio veliku grešku golmana Crnečevića, za ubjedljiv trijumf tima iz Žeravica 3:0.

JEDINSTVO – SLOGA (T) 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Radetić (25), 2:0 Kovljen (30), 3:0 Petrović (86). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 120. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Marko Mirić (Šamac) i Dejan Radić (Modriča). Delegat: Ljubiša Čelić (Doboj). Kontrolor: Milan Docić (Banjaluka). Žuti kartoni: Preradović, Radaković, Savičić (Sloga).

Jedinstvo: Đakušić, Bubić, Nedić, As. Hamzić, Škorić (od 88. Baštinac), Milojević, Radetić, Petrović, Arežina, Lazić (od 77. Ilić), Kovljen (od 88. Đorđić).

Sloga (T): Crnčević, Radaković, Grozdanić, Preradović, Savičić, Ivić, Petković, Savić, Milinković, Stanković, Paripović.