Lakrdija n startu “Kajzerice”!

U najblažem obliku riječi, ako ne želimo davati teže kvalifikacije! Utakmica između Sloge Dipo i Ratara trajala je do sumraka, odnosno do trenutka dok domaćin nije postigao dva pogotka, po zvaničnom zapisnuku u 93. i 95. minutu, a po izjavama očevidaca igralo se preko 100 minuta!

Ratar je došao u vodstvo u 78. minutu, Aleksandar Stajčić je poslao fenomenalnu loptu u prazan prostor na lijevu stranu ,prema Risti Bijeliću  koji prizemnim udarcem pogađa  donji desni ugao gola Sloge. U 90 minuti ,Bijelić je izašao  sam na golmana, zaobilazi ga,  golman Slaven Šmitran krajnjim naporom izbacio je loptu u korner, ali glavni sudija Radovan Dragosavljević napravio je prvu “veliku grešku”pokazujuću  na gol-aut, umjesto kornera.

Duboko u nadoknadi  Živko Misimović uputio je centaršut prema Milanu Bulajiću  koji glavom zahvata loptu i postiže pogodak za 1:1. Onda slijedi šou Dragosavljevića, kada je prošlo pet minuta nadoknade pokazao je da se igra još tri minuta! U 98. minutu Milan Malbašić je izveo korner s desne strane ,ubacio u sredinu gdje je Bojan Timarac  glavom loptu poslao u gol za 2:1. Naravno, odmah po ulasku lopte u mrežu, Dragosavljević je svirao kraj!

Bilo je svega na terenu, ali i vanj njega, ali o tome će u narednm tekstu. Nažalost u Gradišci ponovo važi čuvena krilatica “Igraće se do Yutela”, koja je zaživjela u Žeravici prije više od dvije decenije. Ovaj put preselila se u Potkozarje, u Gornje Podgradce.