Sve izvjesnijim raspletom u Prvoj ligi RS, tako i Drugoj, grupa Zapad, postaje jasno da će regionalni Zapad dati tri putnika u niži rang takmičenja. Pored davno otpisanih Kladara (napustili takmičenje) i Ravni, najugroženiji su Milan i Naprijed, a baš ovi klubovi sastaju se ovog vikenda u Kukuljama! Banjalučan isu nešto lošijim partijama ovog proljeća doveli sebe u veoma nezgodan položaj, pa će tim iz Kosjerova eventulanom pobjedom steći veliku prednost tri kola prije kraja sezone, ali treba imati na umu da će Naprijedu i remi odgovarati, jer su slavili jesenas u “Obilićevu”, pa u slučaju istog broja bodova u prednosti su, a za sada su bodovno poravnati.

Kuva i na vrhu!

Lider iz Nove Topole biće na veoma teškom iskušenju kod FSA Prijedor, koji igra dobro, i mogao bi pomrsiti račune sastavu iz Nove Topole.

Karanovac na “Šljunkari” čeka Borac i sve osim sigurnog trijumfa izabranika Ranka Stanarevića bil obi katastrofa za ovaj tim, koji je već nekoliko puta prosuo dobijeno, ali na ruku im idu i rezultati rivala, pa su dobili novu priliku da sami odlučuju o svojoj sudbini.

Gorica nakon poraza od Lijevča jednostavno više nema prava na kiks, a čeka ih duel sa Mladosti, koja i te kako može biti nezgodan rival, pa sastavu iz Šipova neće biti lako da zabilježi već upisanu “trojku”.

Lauš će još jednom bodove spasa tražiti na svom “bunjištu”, a rival je Brdo, treba očekivati dobru partiju banjalučana svakako, jer im gori pod nogama.

Progres će nakon nešto lošijih partija satisfakciju tražiti u sudaru sa Slogom, dok će Čelinac po tri boda krenuti put Međeđe.

Parovi 27. kola:

Subota, 17.30 časova

Karanovac – Borac (KD), sudije: Blaženko Torbica, Miloš Kovačević (oba iz Prijedora) i Dejan Milovac (Šipovo), delegat: Zoran Petrović (Banjaluka).

Lauš – Brdo, sudije: Slaven Jelić (Teslić), Branislav Todorović i Veljko Makitan (oba iz Gradiške), delegat: Darko Ćetojević (Srbac).

Milan – Naprijed, sudije: Aleksandar Jevtić, Miran Kolar i Mladen Stupar (svi iz Prijedora), delegat: Dejan Zdjelar (Omarska).

Progres – Sloga Rakelići, sudije: Slaviša Jovanić (Prnjavor), Aranđel Milišić (Banjaluka) i Bojan Stojković (Srbac), delegat: Željko Babić (Srbac).

Nedjelja, 11 časova

FSA Prijedor – Lijevče, sudije: Vojislav Gajić (Banjaluka), Milan Simić (Krupa na Vrbasu) i Igor Balać (Šipovo), delegat:Vladimir Grabovica (Banjaluka).

Gorica – Mladost (KV), sudije: Milan Joškić, Milan Garić i Milan Basrak (svi iz Prijedora), delegat: Gojko Đurić (Mrkonjić Grad).

Ravan – Čelinac, sudije: Dejan Smiljić, Živko Marković i Aleksandar Milaković (svi iz Banjaluke), delegat: Rade Pilipović (Novi Grad).

Slobodna je ekipa FK Partizan.

1Lijevče2514655531+24 48
2Karanovac (-6)2415724715+3246
3Gorica (-6)2415635225+2645
4Partizan2512496749+1840
5Mladost (KV)2510783423+1137
6FSA Prijedor2410594952-335
7Progres24110134758-1133
8Brdo2471164532+1332
9Čelinac2586113838030
10Borac (KD)247983137-630
11Sloga Rakelići2486102026-630
12Lauš2484123640-428
13Milan2474132429-525
14Naprijed2474133363-3025
15Ravan2423192180-599