Fudbaleri Sutjeske su nastavili uspješnu proljećnu seriju! U solidnoj fudbalskoj predstavi izabranici Miljana Radanovića su stigli do novog trijumfa i potvrdili da će biti tvrd orah za sve protivnike u prvoligaškom karavanu RS što se tiče drugog dijela sezone. Tek što je počeo susret, praktično iz prve ozbiljnije situacije pred golom Slavije, nakon centaršuta u kaznenom prostoru gostiju Taušan je igrao rukom, odlični sudija Mirić je bez razmišljanja pkazao na bijelu tačku, a siguran sa jedanaest metara je bio kapiten domaćeg tima Nikola Mojović. Radost domaćeg tima trajala je samo četiri minuta. U jednoj gužvi pred domaćim golom najbolje se snašao Bojanović i poravnao rezultat. Fočaci nisu posustali, dobra akcija domaćeg tima uslijedila je u 13. minutu, ponovo je Mojović započeo akciju, ubacio sa desne strane, a Pljevaljčić je sa  distance glavom pogodio mrežu gostiju iz Istočnog Sarajeva. Niko na stadionu u Foči u tom trenutku nije mogao pomisliti da će to biti i krajnji ishod ovog meča. Ipak treba istaći da je  Sutjeska i u drugom dijelu dominirala, propustila nekoliko izgledih prlika i na kraju potpuno zasluženo slavila.

SUTJESKA – SLAVIJA 2:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Mojović (3, penal), 1:1 Bojanić (7), 2:1 Pljevaljčić (13). Stadion: „pokraj Ćehotine“. Gledalaca: 100. Sudija: Mladen Mirić. Pomoćnici: Radmilo Vuković (oba iz Bijeljine) i Bojan Rakić (Ugljevik). Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Mojović, V.Ivanović (Sutjeska); Minić (Slavija).

Sutjeska: Avramović 7, Lukić 7, Mrgud 7 (od 70. V. Ivanović -) RađeviČ 7, A. Ibvanović 7, Mojović 7,5, Danilović 7, Mihajlović 7,5, Pljevaljčić 7 (od M. Ivanović 7), Radović 7,5, Filipović 7.

Slavija: Nedžibović 7,Milenjković 7 (od 54. Minić 7), Muharemović 7, Popovac 6,5 (od 60. Parađina 6,5), Bojanić 7 (od 46. Škrba 6,5), Hasković 6,5, Milisavlčjević 6,5, Taušan 6, Babić 6, Engelman 6, Veljović 6.

Igrač utakmice: Bojan Mihajlović (Sutjeska).

TEKST I FOTO: FOČA 24. INFO