Prvi poraz Krupe! Desilo se i to…..Istina tek u petom kolu, a nije se bilo daleko od još jednog dobrog rezultata. Sloboda – Krupa 1:0.

Prvu ozbiljniju priliku propustili su domaći fudbaleri, kada je u 20. minutu Vidović iz izgledne prilike šutirao, ali Kutić uz pomoć stative spašava gol Krupe.

Četiri minuta kasnije nova opasnost pred golom gostiju, smušena rekacija odbrane Krupe, Baraban je bio u prilici, ali njegov pokušaj ipak je izblokiran u poslednjem trenutku.

Mogla je Krupa do vodstva u 56. minutu. Bio je to sjajan kontranapad gostiju, Dujaković je izšao sam ispred Vukliša, koji uz pomoć stative spašava najgore za svoj tim.

U 68. minutu Vidović je najavio vodstvo domaćina, Kutić spašava gol, ali četiri minuta kasnije na asistenciju Livančića pogađa za veliku radost tuzlaka.

SLOBODA – KRUPA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Vidović (72). Stadion: “Tušanj”. Gledalaca: 800. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Lazar Martinović (Čapljina). Kontrolor: Muhamed Osmić (Maglaj). Crveni karton: Adis Hadžanović (Sloboda) U 90. minutu.

Sloboda: Vukliš, Adžem, Pršeš, Baraban, Smajić (od 46. Zukić), Beganović, Vidović, Čivić, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.

Krupa: Kutić, Karišik, Makitan, Koljić, Dujaković, Marjanović, Marić, Milanović, Maksimović, Ilić, Nikolić.