Fudbaleri Borca savladali su Rudar Prijedor 3:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci u meču 4. kola Prve lige Republike Srpske. Izabranici Darka Vojvodića lako su došli do sigurne pobjede, koja je mogla biti još ubjedljivija. Ovim trijumfom “crveno – plavi” su se ponovo vratili na vrh tabele, gdje sa OFK Slogom dijele prvu poziciju sa 10 osvojenih bodova.

Borac je od samog početka bio bolji rival. Prvo uzbuđenje viđeno je u 18. minutu, kada je golman gostiju Hamzabegović odbranio zicer Jakupoviću, ali je arbitar Drinić pokazao da se “crveno – plava” šestica našao u nedozvoljenoj poziciji.

Domaćini su mogli do doći do prednosti u 27. minutu. Šikanjić je namjestio loptu na bijelu tačku, ali je njegov udarac pročitao Hamzabegović. Prethodno je neko od igrača Rudar Prijedora igrao rukom u svom šesnaestercu.

Ipak, golman gostiju bio je nemoćan u 34. minutu. Korner je izveo Mojović, Radulović je ostao sam na nekih šest – sedam metara od gola i glavom plasirao loptu u mrežu za 1:0.

U drugom dijelu igrači Borac nastavili su sa napadima i to im se isplatilo u 58. minutu. Strelac prvog gola Radulović je kao „na tacni“ poslužio dojučerašnjeg napadača Rudar Prijedora, Demira Jakupovića koji je bio neumoljiv za 2:0.

Konačnih Borac – Rudar Prijedor 3:0 postavio je svojim drugim golom Jakupović u 69. minutu, ponovo na asistenciju Aleksandra Radulovića.

– Zasluženo smo pobjedili. Znali smo da Rudar ima problema i to smo iskoristili. Rudar će se brzo vratiti. Bila je ovo jedna rutinska pobjeda i idemo dalje – rekao je trener Borca Darko Vojvodić.

Gosti su i večeras imali problema u napadačkom dijelu tima.

– Sigurno da prema napred moramo mnogo bolje. Borac je bio favorit, opravdao je tu ulogu, zasluženo pobjedio i ja im čestitam – kratko je poručio trener Rudar Prijedora Nedžad Žerić.

U narednom kolu Borac je gost kod ekipe Modriča Alfa.

BORAC – RUDAR PRIJEDOR 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Radulović (34), 2:0 Jakupović (58), 3:0 Jakupović (69). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija:Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Radmilo Vuković i Bojan Rakić (oba iz Bijeljine). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Mazić (Borac), Sajak, Gavranović (Rudar Prijedor).

Borac (BL): Savatović, Bajić, Jakupović, Šikanjić (od 70. Kajkut), Radulović, Ćosić (od 86. Batar), Žeravica, Mojović (od 83. Reljić), Burazor, Mazić, Popović.

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Lezić, Lajić (od 77. Rosić), Mujagić, Gavranović, Pekija, Marmat, Mrkić (od 54. Živanić), Sajat, Dragić (od 62. Crnomarković), Davidović.