Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 14. kolu Prve lige RS pobjedili su Napredak iz Donjeg Šepka 2:1. Tako su Mrkonjićani nakon četiri vezana poraza zabilježili važnu pobjedu. S druge strane gostima ostaje grčevita borba za opstanak u ligi.

Pobjeda fudbalera Slobode je zaslužena, jer su u prvom poluvremenu dominirali na terenu i  propustili nekoliko prilika za pogodak. Gosti su u drugom poluvremenu preuzeli incijativu na terenu, ali bez konkretnih šansi za gol.

Domaći fudbaleri od 20. minuta igrali su bez Miloša Perovića, koji je isključen zbog drugog žutog kartona. U samoj završnici utakmice, u 83. minutu drugi žuti karton je dobio Mihajlo Savanović, pa je Sloboda meč završila se devet fudbalera. Sudija Velimir Drinić iz Modriče put u svlačionicu u 85. minutu pokazao je i štoperu gostiju Jovanu Zariću, zbog drugog žutog kartona.

Sloboda je povela u 12. minutu. Miloš Perović je s lijeve strane ubacio loptu u peterac gostiju, a Aleksandar Malbašić glavom matirao Nikolu Arnautovića. U 22. minutu 2:0 za Slobodu. Strijelac je Srđan Malinović na asistenciju Aleksandra Malbašića.

Gosti su golom Branka Jevtića smanjili rezultat na 2:1 u 68 minutu. Centarfor gostiju sjajno izveo slobodan udarac i sa dvadeset metara matirao Mladena Ilića.

Fudbaleri Slobode nastavili su sa napadima prema golu Napredka i ako su igrali sa igračem manje. Prilike za pogodak prokockali su Bojan Sladojević, Oognjen Jekić, Igor Mirković, Srđan Malinović…Gosti su prvi put zaprijetili u 24. minutu, ali je šut Branka Jevtića zaustavio Mladen Ilić. Fudbaleri iz Donjeg Šepka mogli su do gola u 24. minutu, ali je prečka spasila gol Slobode. Slobodan udrac izveo je Marko Stojanović, ali  je prečka spriječila da lopta završi u mreži.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri svjesno su prepustili sredinu terena gostima, koji osim gola Branka Jevtića u 68. minutu iz slobodnog udarca ništa konkretnije nisu uradili u napadu.

U 70. minutu velika prilika za domaći sastav. Korner je izveo Igor Mirković, ali šut glavom Srđana Malinovića završio tik pored desne stative gola Nikole Arnautovića.

Trener Slobode Čedomir Ćulum zadovoljan je pobjedom svoje ekipe.

-Veoma važna pobjeda za nas, jer je došla nakon četiri poraza. Igrali smo pod presijom, jer se nervaoza uvukla u klub, među igrače koji su igrali pod velikim pritiskom. Sve je to rezultiralo da je malo bilo tečnosti u igri. Jednostavo su fudbaleri bili sputani zbog imperativa pobjede, kako bi se uhvatio priključak sa ekipama za plasman u sredinu tabele. Čestitam svojim fudbalerima na htjenju i velikoj želji da pobjede i ako smo 78 minuta igrali bez Perovića i na kraju meča i bez Savanovića rekao je Ćulum.

Trener gostiju Dragan Alimpić zadovoljan je igrom svoje ekipe i pored poraza.

-Odigrali smo korektno utakmicu, koja je bila izuzetno fer. Svojim greškama smo primili golove u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu smo pokušali da se vratimo i osim gola Jevtića nismo ništa drugo uradili. Mislim da nije bilo razloga za sankcionisanje crvenim kartonima.To je samo pokvarilo utakmicu – rekao je Alimpić.

O suđenju ni riječi!? Sve su rekli gledaoci po završetku utakmice pogrdnim komentarima. I tako to ide “Kolo-naokolo”, iz kola u kolo…I do kada? I zašto tako? I milion “I”…Upitnika?!

SLOBODA (MG) – NAPREDAK 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Malbašić (13), 2:0 Malinović (23), 2:1 Jevtić (68). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 100. Sudija: Velibor Drinić (Modriča). Pomoćnici: Tomislav Gračanin (Banjaluka) i Milan Todorović (Doboj). Delegat: Dragan Ančić (Doboj). Kontrolor: Radiša Vrhovac (Laktaši). Žuti kartoni: Ilić, Gračanin, Sladojević, Mirković (Sloboda), Petrović (Napredak). Crveni kartoni: Miloš Perović (Sloboda) u 20. minutu,  Mihajlo Savanović (Sloboda) u 84. minutu, Jovan Zarić (Napredak) u 86. minutu.

Sloboda (MG): Ilić, Jekić (od 46. Stakić), Topić, Malbašić (od 77. Đukarić), Lazendić, Savanović, Gračanin, Perović, Sladojević, Malinović, Mirković.

Napredak: Arnautović, Zarić, Matić,  Miajilović, Veselinović (od 39. Lukić), Sladoje, Mitrović, Petrović (od 46. T. Stojanović), Jeftić, M. Stojanović, Trifković.