Tornado je prošao kroz Novu Topolu, i to onaj fudbalski!

Fudbaleri Dubrava su očitali lekciju komšijama iz Nove Topole, savladavši ih visokim rezultatom (0:5).

Izabranici trenera Siniše Đurića  pokazali su da su veliki favoriti za plasman u drugoligaško društvo. Igrao se 14. minut kad je Srđan Berić izveo korner, grešku domaćih igrača kaznio je Slaviša Vukajlović, koji je sa pet metara neometan pospremio loptu u mrežu Lijevča za 0:1.

Da je Nemanja Gavrić pravo pojačanje u redovima Dubrava vidjelo se u 45. minutu kad je izašao jedan na jedan sa Marjanovićem i rutinski ga savladao.  U nastavku meča na terenu je postojala samo jedna ekipa, i to Dubrava koja je konstantno napadala i prijetila golu domaćina.

U 53. minuti ponovo je Srđan Berić ubacio iz kornera,  pronalazi Mirzu Hadžialagića koji pogađa domaće igrača, a lopta se odbija prema Igoru Pilipoviću koji se najbolje snašao u gužvi i  pogodio za 0:3. Samo je dvije minute bilo potrebno gostima  da povećaju svoje vodstvo na 0:4!  Promiješao je Berić odbranu Lijevča, pronašao Aleksandra Railć koji precizno šutirao i zatresao mrežu nemoćnog golman Marjanovća.

Šlag na tortu je postavio rezervista Edvin Crljenković u 85. minutu. Crljenković je uputio projektil sa nekih 20 metara i pogodio same rašlje golmana Milovana Marjanovića za konačni 0:5.

Teško vrijeme, ali kontrolisali smo utakmicu svih 90 minutu. Mislim da je zaslužena pobjeda, rezultat je visok, ali mislim da je pobjeda zaslužena i nadam se da ćemo nastaviti sa dobrim partijama i u nastavku prvensta,  a Lijevču želim sve najbolje u nastavku sezone – poručio je najbolji igrač ovog meča, Nemanja Gavrić.

LIJEVČE – DUBRAVE 0:5 (0:2)

Strijelci: 0:1 Vukajlović (14), 0:2 Gavrić (45), 0:3 Pilipović (53), 0:4 Aleksandar Railić (55),  0:5 Crljenković (85). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 200. Sudija: Mišo Mačkić  (Banjaluka). Pomoćnici: Milan Simić  (Krupa na Vrbasu ) i Vladan Todorović (Čelinac).  Žuti kartoni: Boloban (Lijevče), Kisin (Dubrave).

Lijevče: Marjanović, Đuranović, Prole (od 59. Ljubojević), Boloban, Ilić, Dumonić, Antić (od 82. Peulić), Kurtović, Makitan, Šulić, Kerezović (od 62. Gnjatić).

Dubrave: Mrkobrada, Radosavac, Hadžialagić, Janković, Demo (od 54. Glišić), Gavrić, Berić, Railić, Pilipović, Vukajlović (od 72. Demo ), Kisin (od 78. Crljenković).