Laktaši i Proleter podijelili su bodove u ne baš dopadljivoj fudbalskoj predstavi, gdje je prema svemu prikazanom remi i najrealniji rezultat u okviru 13. kola na drugoligaškom Zapadu.
Poveli su gosti u 43. minuti, kada je neopreznost domaćih nakon prekida kaznio kapiten Vladimir Marković. Imali su Laktaši prije toga dvije šanse da povedu, prvo je Lekić u 20. pogodio prečku, a 20 minuta kasnije šutirao za malo pored gola. Igru je dosta otežavao i jak vjetar.
Drugo poluvrijeme nešto malo življe, ali još uvijek ispod očekivanja. Napadali su Laktaši, jalovi pokušaji koji nisu donosili promjene. Proleter je jednom opasno zaprijetio i to u 84. minuti, ali je šut Markovića zaustavila prečka. I kada se činilo da će tri boda za Teslić izjednačenje Laktašima donosi stari lisac Miljan Bajić u 92. minuti poslije solo-prodora.

Utakmica u Laktašima počela je minutom ćutnje povodom smrti bivšeg dugogodišnjeg igrača i trenera FK Laktaša Jovana Joce Stojičevića.
LAKTAŠI – PROLETER 1:1 (0:1)
Strijelci: 0:1 Marković (43), 1:1 Bajić (90). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Miloš Kovačević (Prijedor) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Kontrolor: Ratko Kunić (Banjaluka). Žuti kartoni: Keleman, Banjac, Telić (Laktaši), Đekanović, Lemez, Matović (Proleter).
Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Stamenković, Erceg, Popović (od 74. Palikuća), Keleman, Lekić, Banjac, Radetić (od 62. Bursać), Savić (od 74. Bajić). Trener: Dragan Vukša.
Proleter: Matović, Lemez, Đukarić (od 12. Đekanović), Cocić, Marković, Popović, Maksimović, Subić, Gavrić, Jelić (od 55. Hodžić), Tatić (od 90. Savić). Trener: Bojan Magazin