Malo utakmice na terenima Srpske tokom čitave sezone pobudile su pažnju kao šo će ova u Kostajnici. Bitka za Drugu ligu Zapad, Karanovac je gost Partizana, a iz prikrajka svoju priliku vreba Gorica!

Gostima iz Banjaluke dovoljan je i bod da ovjere titulu, ali do njega neće biti lako doći! čekaće ih najbolji napad u ligi (Kovačević – Delismajlović), koje će pokušati zaustaviti najbolja odbrana!

Gorica će gostovati u Kneževu, i čini se imati lakši dio posla obaviti doći do svoja tri planirana boda, a ono najteže biće osluškivati šta se dešava u Kostajnici, pa zato kreće i karavan navijača iz Šipova da pruži podršku Partizanu, a tako i svojoj ekipi!

Kako god da bude, treba znati da je FSRS i Karanovcu i Gorici oduzeo po šest bodova, i da su obje ekipe ponovo na samom vrhu, i da apsolutno zaslužuju to mjesto, jer ih je kuća fudbala “častila” svojim neznanjem i prikrivajući lopovluke iz Donjeg Šepka.

Naprijed će oproštaj od regije imati pred svojim navijačima protiv Brda, dok će dubički derbi po poslednji put, barem u narednom periodi imati Borac i Ravan.

Parovi 30. kola:

Nedjelja, 18 časova

Borac (KD) – Ravan, sudije: Slaviša Šarić (Gradiška), Milan Joškić (Prijedor) i Veljko Makitan (Gradiška), delegat: Željko Babić (Srbac), kontrolor: Branko Šipka (Prijedor).

Progres – Gorica, sudije: Slaven Jelić (Teslić), Milan Simić (Krupa na Vrbasu) i Živko Marković (Banjaluka), delegat: Zoran Petrović (Banjaluka).  

Sloga Rakelići – FSA Prijedor, sudije: Saša Misimović (Gradiška), Dejan Smiljić (Banjaluka) i Branislav Todorović (Gradiška), delegat: Rade Pilipović (Novi Grad), kontrolor: Zoran Drinić (Omarska).

Mladost (KV) – Milan, sudije: Aleksandar Jevtić (Prijedor), Aranđel Milišić (Banjaluka) i Milan Basrak (Prijedor), delegat: Petar Krajišnik (Prijedor).

Lijevče – Lauš, sudije: Blaženko Torbica (Prijedor), Vladimir Ančić (Prnjavor) i Srđan Vuković (Banjaluka), delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica).

Partizan – Karanovac, sudije: Miloš Kovačević, Milan Gvozden i Mladen Stupar (svi iz Prijedora), delegat: Vladimir Grabovica (Banjaluka).

Naprijed – Brdo, sudije: Slaviša Jovanić (Prnjavor), Igor Balać (Banjaluka) i Dejan Milovac (Šipovo), delegat: Darko Ćetojević (Srbac).

U ovom kolu slobodna je ekipa FK Čelinac.

1Karanovac (-6)2718726417+4755
2Gorica(-6)2717735626+3052
3Lijevče2715665936+2351
4Partizan2712697254+1842
5FSA Prijedor27125106063-341
6Mladost (KV)2711794125+1640
7Sloga Rakelići27107102726+137
8Progres27120155270-1836
9Brdo2781184838+1035
10Lauš27105124446-235
11Čelinac2896134746+133
12Borac (KD)2789104146-533
13Milan2785143134-329
14Naprijed2774163576-4125
15Ravan2723222397-749