Fudbaleri Željezničar Sport Team ostvarili su treću pobjedu ove sezone, savladavši u Laktašima Sutjesku iz Foče sa minimalnih, ali na kraju zasluženih 1:0. Ovo je četi s “Predgrađa” deseti bod u sezoni, a fočaci su ostali sa dva, iako igra koju su pružili u Laktašima obećava da će biti i boljih dana za Sutjesku….

Trenutak odluke dogodio se u 27. minutu. Jokanović je centrirao sa desne strane, a Bosančić majstorski glavom odreagovao, i spremio loptu iza leđa odličnog Jovičića.

Dva minuta kasnije iz slobodnog udarca probao je Bilal, ali njegov pokušaj sa 22-23 metra zaustavila je stativa.

U 32. minutu Šatara je uposlio Markovića koji izlazi ispred Jovičića, slijedi pokušaj loba, ali lopta za nekoliko centimetara odlazi preko gola. U 45.minutu pokušao je i Šatara sa vrha šesnaesterca, ali Jovičić na visini zadatka.

U prvom minutu nastavka Bosančić je prošao po desnoj strani uslijedio je povratni pas, a udarac Petkovića kroz šumu nogu završava pored lijeve stative. Pet minuta kasnije još jedna asisitencija Bosančića, ovaj put za Šataru koji iz punog trka sa 10 metara šutira jako, ali preko gola. Prvi pravi pokušaj gostiju vidili smo u 70. minutu, kada je kapiten Mojović iz slobodnog udarca sa 18 metara iskosa s desen strane gađao rašlje, ali Kurika paradom sprečava najgore. U 74. minutu marković je dobro primio loptu, okrenuo se, ali udarac odlazi preko gola. U 83. minutu brz kontranapad gostiju, Rašević je centrirao sa desne strane, a Mojović glavom usamljen sa 7-8 metara šutira preko gola.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SUTJESKA 1:0 (1:0)

Strijelac:  1:0 Bosančić (27). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 200. Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina). Pomoćnici:  Davor Maksimović (Doboj) i Božidar Rustić (Gradiška). Delegat: Jovica Đokić (Bijeljina). Kontrolor: Radiša Vrhovac. Žuti kartoni: Bosančić (Željezničar Sport Team),Rašević, Daćević (Sutjeska). Crveni karton: Marko Ivanović (Sutjeska) u 79. minutu.

Željezničar Sport Team: Kukrika, Čolić, Malić, Šaula, Bilal, Pavlović, Petković, Bosančić, Šatara (od 59. Krunić), Marković, Jokanović (od 87. Kuzmanović).

Sutjeska: Jovičić, Limić, Dačević, Rašević, Milutinović, Mojević, Ivanović, Drakul, Danilović, Milić (od 73. Jojić), Perišić (od 66. Radović).