Tekstilac je u solidnoj fudbalskoj predstavi ostvario pobjedu u prvom kolu Lige za Prvaka RS savladavši Zvijezdu 09 sa 2:0.

Tim iz Dervente je do vodstva došao u 27. minutu kada je Susaković uputio udarac, neko iz odbrane gostiju kratko odbio loptu na koju natrčava Đukić i sa nekoliko metara je šalje iza leđa Velimirovića.

Na samom početku drugog poluvremena najljepši potez na utakmici. Susaković se na maestralan način oslobodio Pejanovića, ušao u šesnaesterac gostiju i udarcem sa 13 metara pogodio suprotni ugao za 2:0.

Gosti su mogli do počasnog pogotka u 72. minutu, kada je Bogićević izašao sam pred golmana Plisnića, ali iskusni čuvar mreže Tekstilca iz toga duela izlazi kao pobjednik, pa na kraju ostaje Tekstilac – Zvijezda 09 2:0.

TEKSTILAC – ZVIJEZDA 09 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Đukić (27), 2:0 Susaković (48). Stadion: Gradski u Derventi. Gledalaca: 300. Sudija: Dalibor Anđić (Omarska). Pomoćnici: Zoran Radaković (Prijedor) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Rade Kovač (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Đuričić, Komlenović (Tekstilac), Boljanović (Zvijezda 09) .

Tekstilac: Plisnić, Marić (od 79. Brković), Jolović, Kovač, Đuričić, Guzina (od 77. Gatarić), Susaković, Ćorić, Komlenović, Đukić, Prljeta (od 67. Simić).

Zvijezda 09: Velimirović, Kristofer (od 57. Spasojević), Popović (od 68. Zekić), Eskić, Bogićević, Stanić, Đokić, Vučić, Budečević (od 46. Kuduzović), Boljanić, Ćosić.