Neđo Šuka doveo je drugoligaša Alfa Modriču na prag finala Kupa Republike Srpske!

Modričani su u prvom meču polufinala Kupa RS kao gosti slavili protiv premijerligaša Radnika (2:3) u meču igranom u Dvorovima, a junak susreta bio je napadač gostiju Šuka koji je postigao het-trik!

Sigurno da će u revanš meču u Modriči na stadionu ” dr Milan Jelić” biti veliki praznik, jer ovim trijumfom lider drugoligaškog Zapada stigao je na korak do sna, velikog finala….

Povela je Modriča golom Šuke u 13. minutu, a onda isti igrač i Prljeta imaju velike prilike, ali nepogađaju zicere sa pet metara. Kazna stiže preko Bradonjića u 29. minutu, koji donosi izjednačenje, a potpun preokret režira Kojić autogolom u sudijskoj nadoknadi poluvremena.

U nastavku Šuka sa dva rana pogotka ponovo vraća gostima prednost, i pored nekoliko prilika na obje strane ostaje rezultat 2:3. Prilika i za jedne i za druge, pogotovo za nekadašnjeg šampiona BiH….

RADNIK – ALFA MODRIČA (2:1)

Strijelci: 0: 1 Šuka (13), 1:1 Bradonjić (29), 2:1 Kojić (45, autogol), 2:2 Šuka (54), 2:3 Šuka (59). Stadion: FK Proleter u Dvorovima. Gledalaca:100. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Goran Ilinčić (Prijedor). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Boro Elčić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Trifković, Lazarevski (Alfa Modriča).

Radnik: Ružić, Sušić, Stojanović (od 60. Glišić), Mekić, Zec, Hadžić, Despotović (od 42. Vasić), Bradonjić, Okić (od 80. Kitanović), Đurić, Merajić.

Alfa Modriča: Tripić, Dudić, Purić (od 70. Zlatković), N. Prljeta, Šuka (od 88. Lazarevski), Kojić, Trifković, N. Ilić (od 17. M. Ilić), R. Prljeta, Damjanović, Tadić.