Od formiranja Međuopštinska fudbalska liga Modriča – Šamac ima brojne probleme, čak tri prekida u prva tri kola. U posljednjem 5. kolu, najnoviji prekid desio se u Branici – Obudovac 2, na utakmici Jedinstvo – Trebavac, gdje je igrač domaće ekipa Ilija Živković u 92. minutu oteo, pa pocijepao crveni karton, a potom htio i da otme pištaljku glavnom sudiji utakmice Željku Laziću iz Doboja. Prethodno je Živković zaradio crveni karton, zbog napucavanja loptom protivničkog igrača, koji je ležao na zemlji.

Susret je prekid pri rezultatu 4:4, a domaći su do 63. minute vodili sa 3:0, da bi gosti uspjeli preokrenuti na 3:4, od 63. do 80. minutu. Jedinstvo je uspjelo da izjednači u 84. minutu.

Delegat susreta, Dragan Simić, u svom izvještaju naveo je:

– Prilikom pokušaja sudije da ga isključi (pokaže crveni karton) ovaj mu to nedozvoljava, otima i lomi karton, čupa ga i vuče za ruku, pokušava istrgnuti i pištaljku.

Konačnu odluku donijeće takmičarski i disciplinski organi lige.