Fudbaleri Borca trijumfalno su ušli u novu sezonu Prve lige Republike Srpske. Izabranici Darka Vojvodića, pred oko 1.000 gledalaca savladali su Željezničar Sport Team 1:0. Pobjedonosni gol postigao je Igor Aničić u 11. minutu meča.

U prvom ligaškom gradskom „derbiju“ između Borca i Željezničara nakon 65 godina “crveno – plavi” su bili bolji tokom cijele utakmice. Željezničar je prvi put zaprijetio u 27. minuti preko Kuzmanovića, ali je Trkulja odbranio njegov udarac da bi u 35. minuti Kajkut šutirao pored gola.

Tri minuta kasnije Kajkut je ponovo bio u obećavajućoj poziciji, ali se spetljao, pa je ostalo 1:0. U 52. minuti Radulović je proigrao Aničića koji sa desetak metara šutirao pravo u Avdukića da bi osam minuta kasnije Ćosić pokušao ugroziti golmana gostiju, no nije uspio.

Novu šansu za Borac smo vidjeli u 66. minuti kada je Kajkut glavom šutirao preko gola da bi u 75. Aničić šutirao pored gola.

– Zasluženo smo pobjedili. Moja ekipa ima potencijal. Treba nam vremena da se uigramo i biće to sve mnogo bolje. Nije lako ni igrati za Borac, moji momci se moraju naviknuti na protisak, ali kažem opet, iz meča u meč bićemo sve bolji – rekao je trener “crveno – plavih” Darko Vojvodić.

BORAC – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Aničić (11). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Stojan Vukota (Gradiška). Pomoćnici: Dragan Keranović i Zoran Radaković (oba iz Prijedora). Delegat: Nikola Vezmar (Gradiška). Kontrolor: Radosav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Radulović, Žeravica, Aničić (Borac), Knežević, Bosančić, Babić, Šaula (Željezničar Sport team).

Borac: Trkulja, Bajić, Jakupović (od 75. Mojović), Kajkut (od 84. Dujaković), Radulović, Ćosić, Žeravica, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić (od 90. Šikanjić). Trener: Darko Vojvodić.

Željezničar Sport Team: Avdukić, Čolić, Knežević, Ružičić (od 46. Teodorović), Bosančić, Marković, Gvozdenović, Jovandić, Babić, Ostojić (od 71. Šaula), Kuzmanović. Trener: Zoran Ćurguz.