Radnik i Krupa u okviru trećeg kola Premijer lige BiH odigrali su u Bijeljini zanimljiv duel, pun preokreta koji je na kraju završen miroljubljivo (2:2).
Srpski derbi opravdao je očekivanja, viđen je dobar fudbal, lijepi golovi i na kraju oba kluba nastavljaju hod u bh eliti bez poraza. Radnik i Krupa na svom kontu imaju po pet bodova.
Silovit je bio početak meča. Radnik je poveo u 8. minutu, kada je lošu reakciju Makitana Hadžić iskoristio i rutinski poslao loptu iza leđa Kutića za 1:0. Međutim, odgovor Krupe je bio ekspresan! Dva minuta kasnije Elvir Koljić iz slobodnog udarca sa 30 metara fantastično pogađa mrežu Lučića za 1:1. Do kraja poluvremena gledali smo otvorenu utakmicu, sa nekoliko dobrih prilika na obje strane, a finiš pripada gostima iz Krupe na Vrbasu. Povukao je Koljić loptu više od 20 metara, krenuo ulijevo, i kada su mnogi pomislili da će uslijediti centaršut, on majstorski lijevom nogom pogađa za 1:2. Bio je peti pogodak napadača Krupe u ovoj sezoni, i sigurno da je prvo ime Premijer lige BiH do sada.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme velika prilika za goste. Marjanović je prošao kao brzi voz, imao je usamljenog Koljića na drugoj strani, ali lopta nije bila precizna i velika prilika za het-trikom otišla je u nepovrat.

I onda ni iz čega, Martinović je u 54. minutu opalio sa 25 metara, lopta je išla po sredini gola, a Kutić nevjerovatno loše reaguje i ubacuje loptu u vlastitu mrežu za 2:2. Poklon gol čuvara mreže Krupe za novo izjednačenje.

Potegao je Martinović i u 77. minutu, ali na sreću Krupe ovaj put lopta odlazi pored lijeve stative. Iskupio se Kutić djelimično u 85. minutu, kada je krajnjim naporom odbranio udarac Pece. Mogla je Krupa do sva tri boda u ovom meču, ali Karišik u petom minutu sudijske nadoknade iz povoljne pozicije pogađa stativu.

Na kraju 2:2, oba rivala mogu da žale za preostala dva, ali i da budu srećni sa osvojenim bodom.

Radnik – Krupa 2:2 (1:2)

Strijelci: 1:0 Hadžić (8), 1:1 Koljić (10), 2:2 Martinović (54).  Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Davor Beljo i Amer Macić (Mostar). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Kontrolor: Dragan Marić (Srbac). Žuti kartoni: Radović, Lučić (Radnik), Marić, Dujaković (Krupa). Crveni karton: Domagoj Franić (Radnik) u 90. minutu (dva žuta kartona).

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Vasić (od 83. Mekić), Popara (od 77. Bradonjić), Peco, Hadžić, Glišić (od 69. Đelmić), Đurić, Aleksić.

Krupa: Kutić, Karišik, Makitan, Koljić (od 73. Lukić), Dujaković, Puzigaća, Marjanović (od 56. Crnov), Nikodijević, Marić (od 87. Handžić), Milanović, Maksimović.