U okviru 28. kola Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad, srbačka Sloga savladala је Vranjak  rezultatom  3:2 i tako i matematički obezbijedila opstanak! Prvu pravu šansu stvorili su domaći igrači u 3.  minutu kada je Predrag Travar izveo korner, a na prvoj stativi Milovan Novaković skočio i uputio udarac glavom, ali je lopta otišla pored stative. Aleksandar Demonjić je napravio veliku grešku, poigravao se u svom kaznenom prostoru što je iskoristio Predrag Travar  i sa lakoćom savladao golmana Miroslava Lukanovića za 1:0.

U 10. minutu odlična prilika za goste, Ognjen Đurić  je ubacio sa desne strane za Sinišu Sarkića koji je bio usamljen u sredini, namjestio se, matirao Grahovca, ali je stativa spasila domaćina! U 14. minutu Novaković je šutirao sa oko 18 metara, a golman Lukanović se ispružio i krajnjim naporom izbio loptu u korner. U 18. minutu Nikola Kopanja  je kao brzi voz prošao po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu  za Novakovića koji je vratio povratnu loptu za Mladena Ugrena , čiji je udarac završio u bloku. U 27. minutu Ugren  je uputio jcentaršut s lijeve strane, pronašo na drugoj stativi Kopanju koji je loptu glavom ”zakucao” u mrežu za 2:0.

U 30. minutu Đorđe  Jarić  je ubacio u šesnaesterac, a Milan Trepić  u posljednjem momentu intervenisao ispred Nikole Kopanje i izbacio loptu u korner. Domaćin se malo opustio, što su uporni gosti znali da kazne. U 39. minutu Dejan  Vidović  je pobjegao po lijevoj strani i pronašao usamljenog Sinišu Sarkića  koji je bez po muke plasirao loptu u mrežu za 2:1. Samo dva minuta kasnije katastrofalno je pogriješio stoper domaćih Siniša Đaković, a Sinša Sarkić je to iskoristio i ukrao loptu, te uposlio  Aleksandara   Demonjića koje  u šesnaestercu lažnjakom povaljao  trojcu igrača Sloge i  zabio za 2:2.

U 54. minutu Predrag Travar je napravio odličan solo prodor kroz odbranu gostiju , izašao jedan na jedan sa  golmana Miroslavo  Lukanovićem i rutinski ga matirao za 3:2. Igrao se 58 minut kada je Kopanja  odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu na peterac, a Novaković  sa 5 metara glavom šutira pored gola. U 63. minutu viđena je odlična prilika za goste, Dejan Kojić je izašao “jedan na jedan” ali mu je golman Grahovac odlično skinuo šut. Igrao se 70. minut kada je Nikola Kopanja mogao do svog drugog gola na utakmici, ali njegov udarac sa 10-ak metara obranio je Lukanović.

SLOGA (S) – VRANJAK 3:2 (2:2)

Strijelci: 1:0 Travar (7), 2:0 Kopanja (27), 2:1 S. Sarkić (39), 2:2 Demonjić (41), 3:2 Travar (54). Stadion: FK Sloga u Srpcu. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Aleksandar Šarčević (Doboj). Delegat: Ljubodrag Kukavica (Gradiška). Kontrolor: Radenko Kukavica (Novi Grad). Žuti kartoni: Kojić (Sloga), Demonjić, Lukanović (Vranjak).

Sloga (S): Grahovac, Ilić (od 79. Lakić), Jarić (od 46. Maletić), Kopanja, Travar, Ugren, R. Zelenac, Novaković, Đaković (od 55. G. Zelenac), Savić, Kojić.

Vranjak: Lukanović, Đurić, Janković, Trepić, Demonjić (od 54. Kojić), Rakić, S. Sarkić, Vidović (od 62. Savić), Č. Stojanović (od 76. S. Stojanović), Lj. Sarkić, Savkić.