Srbačka Sloga je slavila protiv Vranjaka na domaćem terenu 2:0, u okviru 11. kola Druge lige Zapad. Sloga je bila bolji rival tokom svih 90 minuta, stvorila je dosta šansi i sasvim zasluženo pobijedila. Da na golu Vranjaka nije briljirao raspoloženi golman Miroslav Lukanović, domaći bi goste ispratili najmanje sa pet golova u mreži. U prvom poluvremenu, Igor Mirković je imao dvije dobre šanse, ali je Lukanović u oba navrata maestralno sačuvao mrežu. Sloga je slomila otpor gostiju u drugom poluvremenu, odmah na startu, u 46. minutu Sloga je povela. “Puklo” je na desnoj strani, Mirković i Ugren su odigrali dupli pas, nakon kojeg je Ugren ubacio loptu prema kaznenom udarcu, a u sredini Dragan Petrović nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu. U 50. minutu, Saša Ilić je uputio centaršut prema Srđanu Maletiću koji je pucao glavom preko gola, ali i zaradio pljesak domaće publike. U 58. minutu Nikola Kopanja je izašao jedan na jedan sa golmanom Lukanovićem, ali je ovaj odlično reagovao i odbio loptu u korner.  U 75. minutu stativa spašava Vranjak , poslije lijepe akcije sa 20-ak metara je šutirao Igor Mirković , fortuna je bila na strani gostiju. U 90. minutu Ranko Babić uputio je s desne strane centaršut u šesnaesterac gostiju, a na pravom mjestu bio je Marko Petković koji udarcem glavom matira nemoćnog Lukanović za 2:0.

-U prvom poluvremenu smo imali više šansi, dominirali smo, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Drugo poluvrijeme ipak smo zaigrali bolje, postigli smo pogotke, što nam je olakšalo put do pobjede, koja je, po meni, zaslužena – reko je prvotimac Sloge Srbac Radan Zelenac.

SLOGA (S) – VRANJAK 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Petrović (46, autogol), 2:0 M. Petrović (90). Stadion: FK Sloga Srbac. Gledalaca: 70. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu).  Pomoćnici: Nikola Tadić (Banja Luka) i Milenko Mišić (Modriča). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Ilić(Sloga), Đurić, Spasojević, Damjanović (Vranjak).

Sloga (S): Grahovac, Ilić Ugren, Petković, Kopanja (od 64. O. Sember (od 84. L. Sember), Jokanović , R. Zelenac , Babić, Mirković, Maletić (od 71. G. Zelenac).

Vranjak: Lukanović, Kojić, Đurić, Janković, Petrović, Gajić, Dudić, Vidović, Damjanović, Spasojević, Stojanović (od 69. Savić).