Kakva utakmica na “Obilićevu i na kraju pobjeda Naprijeda (5:3), ali da je bilo i drugačije, da su slavili fudbaleri FSA Prijedor, ne bi bilo ne zasluženo!

Prvih 20-ak minuta potpuna dominacija gostiju, nekoliko velikih prilika, ali bez realizacije, a onda tajfun Naprijeda. U pet minuta tri gola u mreži Novakovića. U periodu od 28. do 33. minuta Mirčić i dva puta Diljević činilo se tada riješavaju utakmicu!

Ipak, u nastavku potpuni preokret, u periodu od 54. do 63. minuta sada tri puta pogađaju gosti iz Prijedora! I poslije izjednačenja, potpuni pad u igri banjalučana, gosti dominiraju, ponovo stvaraju velike prilike za potpuni preokret, ali izostaje realizacija. Naprijed vrši dvije izmjene i u finišu meča obe pogađaju! Ilić i Jovanić postižu golove za trijumf od 5:3. Dugo ovakva utakmica nije viđena u “Obilićevu”….

Naprijed je ponovo uplovio u mirne vode sa 14 bodova, dok je FSA ostao na 12. i može da žali za propuštenim u ovom meču.

NAPRIJED – FSA PRIJEDOR 5:3 (3:0)

Strijelci: 1:0 Mirčić (28), 2:0 Diljević (30), 3:0 Diljević (33), 3:1 Kobas (54), 3:2 Kabić (58), 3:3 B. Mikić (63), 4:3 Ilić (80), 5:3 Jovanić (89). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac). Pomoćnici: Saša Misimović i Branislav Todorović (oba iz Gradiške). Delegat: Ilija Smiljanić (Laktaši).Žuti kartoni: Knežević, Veselinović (Naprijed), S. Mikić (FSA).

Naprijed: Bajić (od 65. Diljević),Sredić, Ćurković, Glamočić (od 55. Ilić), Sabljić, Mirčić (od 86. Jovanić), Diljević, Jotanović, Kostrešević, Veselinović, Knežević.

FSA Prijedor: Novaković, Marin, Lajić, Runić, Kobas, B. Mikić, Kabić, S. Mikić (od 84. Stojaković), Rudak, Golić, Drinić.