KMF Sokrates iz Banjaluke upisao je prvu ovosezonsku pobjedu u okviru 1. kola Prve lige Republike Srpske protiv KMF Ljubinje, na domaćem terenu, rezultatom 4:1.

Već u prvom minutu Banjalučani su stigli do prednosti, strijelac je bio Aleksandar Munjiza. Ljubinjci su do odlaska na odmor uspjeli da izjednače na 1:1 preko Zorana Sorajića u 7. minutu.

Drugi dio u potpunosti pripada Sokratesu. Prednost od 2:1 donio je Aleksandar Vučić već u prvom minutu nastavka, da bi samo minut kasnije, na 3:1 povisio Đorđe Kaurin.

Konačnih 4:1 postavio je Aleksandar Munjiza, svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici, u 33. minutu.

U narednom kolu Sokrates gostuje u Prnjavoru kod Ljubića, dok Ljubinje dočekuje Jošavku.

U drugoj utakmici prvog kola, Jahorina je bila ubjedljiva protiv Jošavke. U ovom kolu sastaju se još Ugljevik i Brčko Zdravlje.

KMF SOKRATES – KMF LJUBINJE 4:1 (1:1)

Strijelci: Munjiza 2, Vučić, Kaurin (Sokrates), Z. Sorajić (Ljubinje). Dvorana:  Borik. Gledalaca: 20. Sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) i Danijel Vidović (Srbac).

KMF Sokrates: Moćić, Lukajić, Đurković, Radovanlija, Vučić, Munjiza, Savić, Tanasić, Kaurin, Đaković, Tanasić.

KMF Ljubinje: M. Sorajić, Z. Sorajić, Likić, Toholj, D. Vuković, Šijaković .