Duel dva drugoligaša, jednog sa Zapada, drugog sa Istoka u 1/8 finala Kupa Republike Srpske itšao je na stranu ekipe iz Gornjeg Crnjelova! Jedinstvo – Sloga 1:3, zasluženo slavlje semberaca u Žeravici!

Gosti su lakše nego što se očekivalo  savladali četvrtoplasiranu ekipu na drugoligaškom zapadu. Jedinstvo je u prvom poluvremenu imali više od igre, imali su posjed lopte, a gosti  su organizovano se branili i povremeno prijetili iz kontri. U 18. minutu kapiten Jedinstva Ognjen Škorić je sjajno opalio s 20-tak metara, Boriša Bodiroga je odličnom reakcijom obranio. U  39. minutu poslije kornera za domaćina, Bodiroga  je uhvatio loptu, degažirao odmah naprijed, a Nenad Đurić  je bio bolji u duelu sa odbrambenim igračem  Jedinstva  i  dao odličnu loptu u prostor za  Slavišu Jokića koji izlazi sam pred Adisa Hamzića, ali šutira pored stative. U 41. minutu Stefan Dujaković je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i odlično šutirao, ali Bodiroga  nogom zaustavlja taj pokušaj. U 44. minutu Miloš Dupor je izveo korner s lijeve strane, Belmin Huskić je nespretno reagovao u svom šesnaestercu i poslao u sopstvenu mrežu za  0:1!

U drugom poluvremenu Sloga je još jednom pokazala da posjeduju zavidan kvalitet i energiju, i potpuno zasluženo su dobili ovaj meč. U 51. minutu Danijel Ružičić je kratko izveo korner, dodao je do Miloša Dupora koji je uputio oštar centaršut  u peterac, Nikola Zec je bio usamljen i zahvatio loptu glavom i lako savladao golmana Jedinstva za 0:2. Gosti su u 58. minuti izveli kontru iz udžbenika, kapiten Sloge Danijel Ružičić  uzima loptu na sredini terena, upošljava Mlađena Karamana koji  je izašao “jedan na jedan” s golmanom Hamzićem  ali nesebično je dodao za Nenada Đurića  koji je gurnuo loptu u praznu mrežu. Jedinstvo je smanjilo na 1:3 u 80. minutu ,Igor Ećimović je poslao dugu loptu za Stefana Dujakovića na desnu stranu,ovaj ušao u kazneni prostor po desnoj strani i preciznim udarcem savladao Bodirogu za 1:3.

JEDINSTVO – SLOGA (GC) 1:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Huskić (44, autogol),0:2 Zec (51), 0:3 Đurić (58), 1:3 Dujaković (80). Stadion: Sportski centar „Drago Kovačević“ u Žeravici. Gledalaca: 150. Sudija: Danijel Mandić (Kozarska Dubica). Pomoćnici: Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Željko Dragojević (Banjaluka).  Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Kovačević, Vučić (Jedinstvo), Dupor, Lazić, Jokić (Sloga).

Jedinstvo: Ad. Hamzić , Tučić , Paspalj  (od 55. Ećimović ), Kovačević , Pivač, Ilić, Škorić, Dujaković , Huskić, Vučić  (od 60. Nežić ), Lazić  (od 86. Ar. Hamzić ).

Sloga (GC): Bodiroga , Panić, Zec, Đurić, Karaman  (od 88. Novaković ), Ružičić (od 67. Simikić), Janjić , Lazić, Miljković , Jokić, Dupor  (od 56. Panić).