Derbi drugoligaškog Zapada odigran u Srpcu ispunio je očekivanja. Na kraju remi, možda i najpravedniji ishod ovog duela između srbačke Sloge i šamačkog Borca 2:2.

Domaći su do vodstva došli već u 6. minutu susreta. Srđan Lekić je uputio odličan centaršut, obrana Borca nakratko otklonila opasnost, ali samo do Munjize čiji udarac s 16 metara Lekić odbija ravno u noge Gorana Zelenca koji iz neposredne blizine nije imao težak posao.

Borac je do izjednačenja stigao u 30. minutu. Janko Dujmušić je iskoristio grešku odbrane domaćih i pogodio za 1:1. Pet minuta poslije Malbašić je srušen u kaznenom prostoru, a iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca precizan je bio Igor Mirković. U nastavku Maletić je u kaznenom prostoru igrao rukom, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Samir Isanović.

U nastavku drugog poluvremena Sloga je imala dobre šanse preko Munjize koji je pogodio stativu i Maletića, ali nije bilo golova.

Sa druge strane, u Borcu mogu da žale za pobjedom, jer je Isanović imao čisti zicer, izašao sam pred Grahovaca , ali golman Sloge fantastično je obranio.

SLOGA (S) – BORAC (Š) 2:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 G. Zelenac (6), 1:1 Dujmusić (30), 2:1 Mirković (penal, 35), 2:2 Isanović (55, penal). Stadion: FK Sloga Srbac. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Nemanja Aleksić i Dejan Stjepanović (oba iz Banja Luke). Delegat: Vlado Marković (Doboj). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: G. Zelenac, Munjiza, Kutić, Zukanović (Sloga Srbac), Milićević (Borac).  Crveni karton: Goran Zelenac (Sloga) u 87. minutu.

Sloga (S): Grahovac, Ilić (od 72. Babić), Kopanja, Malbašić, Lekić (od 76. Stanišljević), Munjiza, Zukanović, R. Zelenac (od 46. Maletić), G. Zelenac, Kutić, Mirković.

Borac (Š): Lakić, Dujmušić, D. Ilić (od 67. Zurapović), M. Ilić (od 85. Delić), Ćosović (od 75. Galešić), Milićević, Čolić, Bijelić, N. Ilić, Maksimović, Isanović.