Fudbaleri Sloge  slavili su u Gornjem Crnjalovu u kontrolnom susretu protiv Radnika (3:2). Bijeljinski premijerligaš je igrao je u kombinovanom sastavu, jer dan ranije igro je generalku protiv Sloge iz Simina Hana (1:1), a već u subotu u srpskom derbiju u okviru prvog kola dočekuje Krupu.

S druge strane Sloga je na početku priprema, ovo im je bila prva prijateljska utakmica, a već u srijedu putuju na pripreme u Burgas na Crnom moru.

U prvih 20 -ak minuta izabranici trenera Milorada Savića bili su bolji protivnik, stvorili i nekoliko prilika pred golom Ružića, ali nije bilo prave realizacije. Radnik je poveo u 22. minutu evrogolom Bradonjića koji je pogodio rašlje nemoćnog Novakovića udarcem sa 18 metara, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku oba trenera promjenili su kompletne postave, a Hodžić već u 50. minutu koristi neopreznost odbrane Sloge i povećava vodstvo bijeljinaca na 2:0. Pet minuta kasnije na drugoj strani pogađa Karaman za 1:2. Sloga je nastavila atakovati na mladi tim Radnika, i Dupor postiže gol nakon solo prodora za 2:2.  Potpuni preokret donio je isti igrač u 85. minutu. Sa 25 metara potegao je Miloš Dupor ljevicom i pogodio mrežu Hodžića koji je paradom samo uljepšao maestralan pogodak.

SLOGA (GORNJE CRNJELOVO) – RADNIK 3:2 (0:1)

Strijelci:  0:1 Bradonjić (22), 0:2 Hodžić (50), 1:2 Karaman (55), 2:2 Dupor (68), 3:2 Dupor (85). Stadion: Lukovača. Gledalaca:  200. Sudije: Aleksandar Ikonić, Danijel Pajić i Stefan Maletić (svi iz Bijeljine).

Sloga (GC): Novaković, Jokić, Zec, Marković, S. Panić, Vuković, Lazić, Simikić, Trifković, Đurić, Komarčević. Još su igrali: Bodiroga, Klasanović, Matić, Mičić, Miljković, Janjić, Ružičić, Dupor, Karaman, B. Panić, Simić.

Radnik: Ružić, Živanović, Despotović, Hodžurda, Krsmanović, Mekić, Arnautović, Bradonjić, Kitanović, Živković, Peruničić. Još su igrali: Hodžić, Lazić, Rosić, Mitrović, Knežević, Nikolić, Hodžić, Hasikić, Vujić, Vrućinić.

FOTOGRAF: Predrag Maravić