U jednom od zanimljivijih mečeva 4. kola na drugoligaškom Zapadu Sloboda je na “Mlakvama” poslije velikog preokreta savladala Proleter sa 3:2. Gosti iz Teslića poslije prvih 45 minuta imali su prednost 0:2 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vladimiru Markoviću, ali tim iz Novog Grada u nastavku meča u rasponu od samo 10 minuta (57-67) uspio je potpuno preokrenuti meč i zabilježiti trijumf i osvojiti tri nova boda.

Šta se dogodilo u svlačionici domaćina ostaće tajna, ali na teren kao da je izašla sasvim druga ekipa. Prvo je Vedran Kantar izašao kao pobjednik iz duela sa Trifunovićem u 57. minutu, da bi isti igrač promiješao odbranu teslićana tri minuta kasnije, uslijedila je povratna lopta prema Kovačeviću koji pogađa za 2:2. Očigledno da veza iz Rudar Prijedora još uvijek nije izblijedila….

Potpuni preokret donisi Vučen u 67. minutu poslije velike greške poslednje linije Proletera. Na kraju zaslužen trijumf domaćina, fer i korektna utakmica na nivou nekih prvoligaških….

SLOBODA (NG) – PROLETER 3:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Marković (6, penal), 0:2 Marković (41), 1:2 Kantar (57), 2:2 Kovačević (60), 3:2 Vučen (67). Stadion: “Mlakve”. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Mirko Mirić (Šamac). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Nedimović, Elijazović, Kovačević, Dodig (Sloboda), Popović, Marković, Josipović, Lemez, Lale (Proleter).

Sloboda (NG): Kondić, Salkić, Terzin, Zgonjanin, Desnica, Vučen (od 90. Lukajić), Nedimović, Kantar, Kovačević, Elijazović (od 46. Davidović), Dodig.

Proleter: Trifunović, Josipović (od 70. Stojanović), Đukarić, Hodžić, Lale, Marković, R. Popović, Lemez, Gavrić, M. Popović, Tatić (od 80. Maksimović).