Srbačka Sloga je na domaćem terenu savladala novigradsku Slobodu sa 2:0 u okviru 5 kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad.  Srpčani su tako upisali treću ovosezonsku pobjedu. Pitanje pobjednika domaćin je riješio u drugom poluvremenu. U 66.  minutu Nikola Jokanović je izveo skraćeni korner,odbrana Slobode na kratko otklanja opasnost,  Marko Petković vraća u “srce” šesnaesterca, Igor Mirković je primio loptu u šesnaesetrcu, lažnjakom izbacio svog čuvara i loptu poslao pod samu prečku.
Nevjerovatan nesporazum golmana i štopera u 74. minutu, kaznio je Marko Petković koji je udarcem sa preko 30 metara uspio da lobuje golmana gostiju za konačnih 2:0.
SLOGA (S) – SLOBODA (NG) 2:0 (0:0)
Strijelci: 1:0 Mirković (66), 2:0 Petković (74).  Stadion: FK “Sloga Srbac. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Grbić. Pomoćnici: Miloš Kovačević i Mladen Stupar (svi iz Prijedora). Delegat: Ilija Smiljanić (Laktaši). Žuti kartoni: Kopanja, Petković (Sloga), Dodig, Kantar (Sloboda).
Sloga (S): Smiljanić, Petković, Malbašić, Sember (od 53. Jokanović), R. Zelenac (od 83. Ilić), Zukanović, G. Zelenac, Kutić, Mirković, Maletić (od 46. Ančić).
Sloboda (NG): Kondić, Salkić (od 62. Starčević), Terzin (od 73. Lukajić), Zgonjanin, Desnica, Vučen, Kantar, Kovačević, Elijazović, Nedimović (od 22. Davidović), Dodig.