Fudbaleri Ljubića poraženi su u okviru 7. kola Druge lige Republike Srpske od Slobode iz Novog Grada 2:0.

Imao je Ljubić u prvom poluvremenu igru, stvarao prilike, ali su do pogotka prvi stigli gosti. Od prvog sudijskog zvižduka domaći su imali terensku inicijativu, a na prvu priliku se čekalo četiri minuta. Aleksandar Žižak je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor šutirao, ali je Majkić odbranio. Još bolju priliku Žižak je imao u 27. minuti, kada je topovski šutirao sa 15-ak metara, ali lopta pogađa prečku. Imao je Ljubić još nekoliko konkretnih napada, poluprilika, ali je mreža Majkića ostala netaknuta. Gosti su prvi put priprijetili u 39. minuti kada je udarac Kuridže završio pored gola. Dva minuta kasnije Sloboda dolazi do prednosti. Ljuban Antonić je šutirao, Mrkobrada loše reagovao za 0:1.

Drugih 45 minuta nije gotovo ništa vrijedno pomena ponudilo. Gosti su se povukli, svoju šansu vrebali iz kontra napada, dok su domaći imali blagu prednost kada je posjed lopte u pitanju, ali bez konkretnih prilika. Treba izdvojiti 53. minut kada je Ivančević bio u prilici da udvostruči prednost gostiju, ali njegov udarac završava preko gola. Igrao se 4. minut sudijske nadoknade kad je Sloboda kreirala dobar kontra napad, kojeg je Saša Kovačević krunisao pogotkom, postavivši konačnih 2:0.

Novljani sa nova tri boda i dalje ostaju lideri na tabeli, sa 15 osvojenih bodova, dok Ljubić ostaje na tri osvojena boda. Pred Prnjavorčanima je već u srijedu nova utakmica. Na stadionu “Siniša Peulić” gostovaće Borac iz Šamca u odgođenoj  utakmici 5. kola.

LJUBIĆ – SLOBODA (NG) 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Antonić (41), 0:2 S. Kovačević (90+4). Stadion: “Siniša Peulić”. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Aleksandar Šarčević (Doboj). Delegat: Dejan Šipka (Banjaluka). Kontrolor: Dalibor Anđić (Omarska). Žuti kartoni: Segić, A. Žižak, Prodanović (Ljubić), Antonić, Ćulibrk (Sloboda).

Ljubić: Mrkobrada, Prodanović, B. Žižak, Segić, Vasić, A. Žižak, Subić (od 65. Grahovac), Mušinović (od 46. Ančić), Petrović, Branković, Žerebni (od 65. Todorić).

Sloboda (NG): Majkić, Tica, Ćulibrk, Mrkić (od 83. Vicković), Ivančević, Antonić, Milinković, Mijić (od 87. Vučen), Stojić, M. Kovačević, Kuridža (od 66. S. Kovačević).