Fudbaleri Slobode i jubića odigrali su na “Mlakvama” generalku pred start proljećnog dijela drugoligaškog Zapada. Duel timova iz Novog Grada i Prnjavora završen je miroljubljivo 1:1.

Dobro je ekipa Ljubića odigrala prvih 45 minuta. Na prvu priliku nije se dugo čekalo. Igrao se 8. minut kada je Segić prihvatio loptu u kaznenom prostoru, ali njegov udarac čuvar mreže Novljana brani, odbijanac dolazi do Živkovića, ali je golman Slobode ponovo na visini zadatka. Dva minuta kasnije mat u tri poteza. Desni bek Todorić upošljava Vasića, koji pronalazi Aleksandra Žižka, čiji udarac završava u mreži Slobode za 1:0. Mogli su domaći ekspresno do izjedančenja, ali se istakao golman Prnjavorčana Davidović, koji je dobro intervenisao u 15. minuti. Da su napadači Ljubića bili prisebniji u dva-tri navrata, mreža Slobode se mogla zatresti još koji put do kraja prvog poluvremena.

Drugih 45 minuta domaći su otvorili dobrom prilikom. Igrao se 51. minut kada napadač Slobode sa 5 metara šalje loptu pored gola. Usledio je period igre u kojem se uglavnom igralo na sredini terena bez ozbiljnijih prilika za pogodak. Tako je bilo do 76. minuta kada su Prnjavorčani kreirali dobru akciju. Po desnoj strani prolazi A. Žižak, koji u srcu kaznenog prostora pronalazi Prodanovića, ali njegov udarac završava preko gola. Mreža Novljana mogla se zatresti minut kasnije, kada je Boris Žižak lukavo pokušao sa 30-ak metara, ali lopta umjesto u mreži, završava na prečki.

Za propuštene prilike gosti bivaju kažnjeni u finišu susreta. Igrao se 85. minut kada neodlučnost čuvara mreže Ljubića koristi Antonić, koji poravnava rezultat na 1:1.