U premijernoj utakmici 5. kola Prve lige RS, u IStočnom Sarajevu, Slavija i dobojska Sloga podijelili su bodove, odigravši neriješeno 1:1.

U obostrano otvorenoj utakmici, gosti su prvi stigli do vođstva, u 56. minutu, kada je Lazić nadmudrio odbranu “sokolova”.

Samo pet minuta kasnije, Slavija je izjednačila. Odličnu asistenciju Govedarice koristi Veljović za 1:1.

Do kraja utakmice, domaći su bili bliže pobjedi, a u samom finišu susreta, Veljović se mogao ponovo upisati u strijelce, ali se istakao golman Matović i bod je zasluženo otišao za Doboj.

SLAVIJA -SLOGA 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Lazić (56), 1:1 Veljović (61).

Stadion: SRC “Slavija”. Gledalaca: 150. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Ajdinović, Babić, Pušara (Slavija), Pljevaljčić, Blagojević, Hadžimujić, Ristić, Gavrić, Fočić (Sloga).

SLAVIJA: Butorović, Cicović, Pušara, Stojanović (od 58. Babić), Berjan (od 62. Popovac), Marković, Hasković (od 78. Ajdinović), Antić, Govedarica, Popović, Veljović. Trener: Dragan Radović.

SLOGA: Matović, Janković, Hadžimujić, Miljić, Lazić (od 64. Fočić), J. Lukić, Gavrić (od 90. Ilić), B. Lukić (od 90. Aličić), Blagojević, Pljevaljčić, Ristić. Trener: Vedran Sofić.