Kada se to najmanje očekivalo fudbaleri Krupe su stali! Široki Brijeg je slavio u Kanjonu ”Tijesno” (1:2) i tako zadržao drugu poziciju, dok će Krupa u narednim susretima tražiti priliku da se osigura u vrhu Premijer BHT lige. Krupa je nastupila znatno oslabljena, jer napadački dvojac Koljić – Fajić zbog povreda nije mogao nastupiti, a već od ranije nedostaje i Ajdin Redžić.

Već u prvom minutu velika prilika za domaćina. Marjanović je sa 2-3 metra pogodio golmana Bilobrka, i prilika je otišla u nepovrat!

Gosti su zaprijetili u 13. minutu, ali pokušaj Barišića glavom nakon centaršuta Ćorluke otišao je pored desne stative.

U 15. minutu 1:0 za Krupu! Korner je izveo Ljubenović, a Vukotić je najviši u skoku i udarcem glavom sa 7-8 metara topovski šalje loptu iza leđa Bilobrka.

Samo četiri minuta kasnije izjednačenje! Na identičan način Široki je došao do pogotka, kada je Kožul pogodio glavom, iako se stekao utisak da je Kutić morao bolje intervenisati, jer zaplivao je u prazno, ostao na “pola puta” i lopta je završila u mreži za 1:1.

U 26. minutu Čabraja je lukavo pokušao sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored gola Kutića.

U 38. minutu hladan tuš, gosti vode 2:1! Menalo je uputio dugu loptu u šesnaesterac Krupe, a Ćorić glavom lobovao Kutića. Široki je više pokazao u prvih 40 minuta i zasluženo je imao rezultatsku prednost.

Imao je u 44. minutu Čabraja veliku priliku da udupla prednost širokobriježana, ali udarac sa 5-6 metara nakon brzog kontranapada gostiju odlazi visoko preko gola.

U nastavku utakmice nismo vidjeli gotovo ništa, niti na jednoj, niti na drugoj strani. Krupa je bezidejno pukušavala doći do gola, a gosti su se znalački branili i odbranili za velika tri boda u Krupi na Vrbasu.

Na kraju treba istaći i veoma neuvjerljivo suđenje Šehovića sa svojim pomoćnicima, koji nisu direktno uticali na rezultat, ali su u nekoliko situacija bili očajni izazvavši smijeh na tribinama…..

KRUPA – ŠIROKI BRIJEG 1:2 (1:2)

Strijelci: 1:0 Vukotić (15), 1:1 Kožul (19), 1:2 Ćorić (38). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 800. Sudija: Admir Šehović. Pomoćnici: Haris Baković (oba iz Sarajeva) i Elvis Prošić (Cazin). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica). Kontrolor: Blaž Živković (Orašje). Žuti kartoni: Ljubenović, Vukotić, Marjanović, Aleksić, Savić, Vidović, Dujaković  (Krupa), Menalo, Ćorluka (Široki Brijeg).

Krupa: Kutić, Jašarević (od 46. Maksimović), Ljubenović, Dujaković, Milutinović (od 46. Barić), Vuković, Nikodijević, Savić (od 70. Vidović), Aleksić, Milanović, Marjanović.

Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul (od 72. Begonja), Matić, Barišić, Ćorić (od 83. Vagner), Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar (od 80. Grubišić), Bralić, Marković.