Tradicionalno fudbaleri Širokog Brijega u kanjonu “Tijesno” igraju dobro. Tako je bilo i ovog puta, jer se za Zapadnu Hercegovinu vraćaju neporaženi!

Fudbaleri Krupe i Širokog Brijega remizirali su u okviru 2. kola Premijer lige BiH (2:2). Meč pun preokreta završio je podjelom bodova, obje ekipe imale su svoje momente bolje igre, pa je remi i napravedniji ishod meča. Krupa je ovim bodom, i pobjedom u prvom kolu ostala u gornjem dijelu tabele sa četiri boda na svom kontu.

Prva opasnost viđena je tek u 20. minutu, i zaprijetili su gosti poslije smušene reakcije odbrane Krupe, Jurić je glavom poslao loptu pored lijeve stative. To kao da je bila najava pogotka širokobriježana. Ponovo nespetna rekacija odbrane Krupe, nakon prekida golman Marković neodlučan, i to ovaj put Jurić koristi za 0:1 poslavši loptu sa 2-3 metra u praznu mrežu Markovića.

Ipak, agonije domaćina nije dugo trajala. Loptu je povukao Lazar Marjanović, ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane sa 7-8 metara pogađa suprotni ugao Bilobrkovog gola za 1:1.

Najljepša akcija u prvih 45 minuta viđena je u 36. minutu. Nikodijević je prošao po desnoj strani, uputio milimetarski tačan centaršut u srce šesnaesterca gostiju, Koljić kao zapeta puška skača, udarac glavom, ali Bilobrk paradom spriječava vodstvo Krupe.

Samo dva minuta kasnije, novi prekid, Koljić spušta loptu za Maksimovića, a Jurić ga nedozvoljeno zaustavlja. Arbitar Mujić pokazuje na bijelu tačku. Koljić je siguran realizator za 2:1 I svoj treći gol u sezoni.

Gosti su u nastavku krenuli po izjednačenje. Bili su opasniji. Bagarić je potegao sa ivice šesnaesterca u 61. Minutu, ali sreća na strani Krupe, lopta je pogodila mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Bolju igru u nastavku Široki materijalizuje u 78. minutu. Babić je prošao po desnoj strani, upotrebljiv centaršut, a Marić sa 12 metara pogađa desni ugao Markovićevog gola za 2:2.

Velika uzbuđenja u sudijskoj nadoknadi, Nikodijević je uputio udarac sa 18 metara, pogodio stativu, Koljić glavom šalje loptu u mrežu za veliko slavlje! Međutim, pomoćni sudija Goran Dujak podigao je zastavu i od gola i tri boda Krupe nije bilo ništa.

KRUPA – ŠIROKI BRIJEG 2:2 (2:1)

Strijelci: 0:1 Jurić (22), 1:1 Marjanović (29), 2:1 Koljić (39, penal), 2:2 Marić (78). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.000. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Radisav Kačavenda (Gradiška) i Goran Dujak (Odžak). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija). Žuti kartoni: Puzigaća, Maksimović, Dujaković (Krupa).

Krupa: Marković, Makitan, Koljić, Dujaković, Puzigaća, Marjanović, Nikodijević, Savić (od 23. Nikolić), Milanović, Maksimović, Crnov (od 60. Marić).

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Turčin (od 87. Popović), Marić, Ćorluka, Vukoja (od 59. Babić), Jurić, Kovačić, Bagarić, Marković (od 77. Kvesić).