Košarkaši Mladosti u pretposlednjem kolu Lige za opstanak, u Mrkonjić Gradu pobjedili su Radnik iz Bjeljine 95:77. Mrkonjićani su ovom pobjedom i definitivno obezbjedili prvo mjesto u Ligi za opstanak, dok Beljinci još imaju teorteske šanse da zadrže premjerligaški status.
Pobjeda košarkaša Mladosti je zaslužena, jer su u završnici meča nadigarli goste iz Bjeljine. Gosti su sve do polovine četvrte četvrtnine držali rezultatsku ravnotežu. Tada su se košarkaši Mladosti zaigrali agresivnije i preciznim šutevima zabilježili važnu pobjedu, koja im je osigurala prvo mjesto u Ligi za opstanak.
Košarkaši Radnika bolje su otvorili utakmicu i prvi period igre dobili 20:16. U drgoj četvrtini nešta bolja igra Mladosti, pa se na odmor otišlo rezultatom 40:36. U nastavku gosti je služio šut za tri poena, tako da su trećeu četvrtninu rješili su voju korist 26:22.
Međutim, to je bilo sve što su uradili u ovom meču. Domaći košarkaši u poslednjie četri minuta ubacili u brzinu više i preko raspoloženog Stefana Mijovića slomili otpor gostiju, kojima je pobjeda prijeko bila potrebna.
Ovom pobjedom košarkaši Mlaodsti kolo prije kraja osigurali su prvu poziciju u Ligi za opstanak. Pobjedom su dementovali glasine konkurenata Radnika za opstanak u ligi: Studenta, Vogošće i Bošnjaka da će Mladost pokloniti pobjedu Bjeljincima.
Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe.
-Teška utakmica, koja u principu ništa nije značila ni nama, a ne i Radniku. Mi smo i prije ovoga meča obezbjedili prvu poziciju u Ligi za opstanak. Imamo skor od devet pobjeda i dva poraza. I pred ovaj meč imali smo mnogo problema zbog povreda igrača, kao i tokom cijelog šampionata. Odigrali smo korektno do kraja lige. U poslednjem kolu imamo još meč sa Vogošćom. Ostaje žal što nismo igrali Ligu za prvaka. Nadamo se da ćemo u narednom šampionatu biti plasirani u samom vrhu Premjer lige BiH – rekao je Sladojević.
Treneru gostiju Vladimiru Radovanoviću, teško je pao poraz njegove ekipe koja ima male izglede da zadrži premjerligaški status.
-Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi. Znatno su kvalitetnija ekipa od nas i teško je bilo nadati se povoljnom rezultatu u Mrkonjić Gradu. Presudio je mali roster igrača u našoj igri, što su košarkaši Mladosti znalački iskoristi. Jednostavno su nas čekali da nam padne koncetracija i onda su sve naše greške kaznili poenima – rekao je Radovanović.
U domaćem sastavu Stefan Mijović postigao je 28, dok je kod gostiju sa sa 19 poena najefikasniji bio Dejan Kokoruš.
U poslednjem kolu Lige za opstanak Mladost je gost Vogošće, dok će Radnik ugostiti ekipu Slobode iz Tuzle.