Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Privodeći kraju pripreme za početak Prve lige RS, košarkaši Borca ugostili su u ”Boriku” ekipu Gradine iz Tešnja, člana A1 Prve lige Federacije BiH, te slavili visoku pobjedu od 96:59 (29:18, 24:7, 24:25, 19:9).

Banjalučani su od starta krenuli silovito i već nakon sedam minuta igre došli do dvocifrene prednosti (18:6), koju su do kraja meča samo uvećavali. Na kraju, konačnih ”plus 37”, realan su pokazatelj odnosa na parketu tokom cijele utakmice u kojoj su gosti iz Tešnja samo u trećoj četvrtini bili ravnopravan rival.

U ekipi Borca, sa izuzetkom Ognjena Putnika, svi igrači su se upisali u listu strijelaca, dok se u sastavu Gradine jedino Danijel Đukarić izdigao iznad sivila prosječnosti.

BORAC – GRADINA 96:59

Dvorana:  ”Borik”. Gledalaca: 150. Sudije: Željko Petković, Aleksandar Seferović i Davor Jović (Banjaluka). Rezultat: Borac – Gradina 96:59 (29:18, 24:7, 24:25, 19:9).

Borac: Stupar 8, Ćulum 4, Vučković 15, Nikolić 6, Kovačević 12, Aničić 6, Mikeš 11, P. Lončar 8, Putnik, S. Lončar 6, Pucar 12, Samardžić 8. Trener: Bojan Božić.

Gradina: Šeljmo, Turkić 5, Nedinić 12, Ćostović, Ibrahimkadić 4, Jabandžić, Salkić 3, Begunić 8, Mehuljić 6, Đukarić 18, Pejanović 3. Trener: Željko Jurišić.