Privodeći kraju pripreme za početak Prve lige RS, košarkaši Borca ugostili su u ”Boriku” ekipu Gradine iz Tešnja, člana A1 Prve lige Federacije BiH, te slavili visoku pobjedu od 96:59 (29:18, 24:7, 24:25, 19:9).

Banjalučani su od starta krenuli silovito i već nakon sedam minuta igre došli do dvocifrene prednosti (18:6), koju su do kraja meča samo uvećavali. Na kraju, konačnih ”plus 37”, realan su pokazatelj odnosa na parketu tokom cijele utakmice u kojoj su gosti iz Tešnja samo u trećoj četvrtini bili ravnopravan rival.

U ekipi Borca, sa izuzetkom Ognjena Putnika, svi igrači su se upisali u listu strijelaca, dok se u sastavu Gradine jedino Danijel Đukarić izdigao iznad sivila prosječnosti.

BORAC – GRADINA 96:59

Dvorana:  ”Borik”. Gledalaca: 150. Sudije: Željko Petković, Aleksandar Seferović i Davor Jović (Banjaluka). Rezultat: Borac – Gradina 96:59 (29:18, 24:7, 24:25, 19:9).

Borac: Stupar 8, Ćulum 4, Vučković 15, Nikolić 6, Kovačević 12, Aničić 6, Mikeš 11, P. Lončar 8, Putnik, S. Lončar 6, Pucar 12, Samardžić 8. Trener: Bojan Božić.

Gradina: Šeljmo, Turkić 5, Nedinić 12, Ćostović, Ibrahimkadić 4, Jabandžić, Salkić 3, Begunić 8, Mehuljić 6, Đukarić 18, Pejanović 3. Trener: Željko Jurišić.