Fudbaleri Zvjezde 09 u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu sa visokih 6:1! Ovom pobjedom ekipa iz Etno Sela zasjela je na vrh tabele, a fudbaleri Slobode faktički izgubili sve izglede za plasman u “Ligu za prvaka”, jer u narenom kolu gostiju u Zvorniku kod Drine. Inače, ovo je najteži poraz fudbalera Slobode na „Lukama“ u poratnom periodu, koji je treba da bude velika pouka za naredna vremena.Pobjeda gostiju je zaslužena, ali prervisoka prema stanju na terenu. Zanimljivo je da su fudbaleri Zvjede 09 u prvom poluvremenu šutirali četri puta prema golu Slobode i postigli isto toliko golova. Što se mora priznati da je rijetkost na našim terenima. Junak pobjede je ljevokrilni napadač Miljan Govedarica, momak koji je za samo za dva minuta postigo dva gola iz gotovo poluprilike.

Fudbaleri Slobode dobro su otvorili meč i dvadeset minuta gospodarili na terenu. Već u prvom minutu odlična akcija navalnog reda Slobode. S lijeve strana ubačena je lopta na ivicu šesnaesterac, ali je šut Ognjena Topića u poslednjem trenutku neko od odbrambenih fudbalera blokirao. Minut kasnije zaprijetio je Miloš Perović, ali se spetljao u dobroj poziciji. U sedmom minutu korner je izveo Želimir Đukerić, Jekić glavom šutirao za malo pored gola.

I u trenutcima dominacije domaćih fudbalera na terenu, gol za goste! Igrao se 23. minut, a strijelac je Miljan Govedarica. Pogrješio je Ognjen Topić sa predajom lopte koja je došla do Govedarce koji iskosa sa dvedesetak metara postže evro gol za vodstvo gostiju. Dva minuta kasnije već je 2:0 za goste. Strijelac je opet Govedarica, koji je dobio jednu povratnu loptu i matirao Kovačevića koji   nije najbolje reagovao.

U tim trenutcima se raspala igra mladih fudbalera Slobode, koji su se pogubili na terenu što iskusna ekipa iz Etno Sela vješto koristi. U 33. minutu 3:0 za Zvijezdu 09. Strijelac Miloš Zlataković, kojeg je poslužio Govedarica.

U poslednjem minutu prvog poluvremena četvrti gol za goste postiže štoper Bajić. Loptu koja je upućena iz kornera pored uspavanog Malinovića šalje glavom pod prečku i za neočekivanih 0:4

U drugom poluvremenu nova slika na terenu. Fudbaleri Slobode ulaskom Maksimovića zaigrali su anagažovanije i ponovo uspostavili ravnotežu na terenu. Nakon propuštene tri – četiri prilike, kada su neprecizni bili Peno,  Maksimović i Perovića, gol u 54. minutu postiže štoper Bojan Sladojević. Korner je izveo Maksimović, a Sladojević u svom stilu zakucao loptu u mržu Nikole Lakića.

I kada su navijači Slobode očekivali da njihovi izabranici mogu ublažiti poraz nova greška. Neko od odbrambenih fudbalera Slobode je pogrješio u predaji lopte koja je došla do Mahmutovića. Na loptu su krenuli napadač gostiju, domaći golman i jedan od odbrambenih fudbaler Slobode koji se sudario sa Mahmutoviće. Sudija Aleksandar Njegomirović, koji je solidno vodio meč  pokazao je na bijelu taču. Siguran izvođač penala bio je Damir Krajišnik koji je pet minuta prije kraja meča još jednom svladao Kovačevića za konačnih :Sloboda jedan, Zvjezda 09 šest.

Treba reći da je fudbaler Slobode Branko Peno u 52. minutu postigao gol za svoj tim, koji je poništen nakon signalizacije pomoćnog sudije!?

Šef stručnog štaba Slobode Čedomir Ćulum teško je pao visok poraz njegove ekipe.

-Zvijzda je objektivo po individualnm kvalitetima iznad ove lige. Jednostvo u ovoj utakmici su im se poklopile kockice i sportska sreća. Nas je izmorio ritam, jer smo u poslednjih petnaestak dana odigrali četiri teška meča. To se posebno osjetilo u igri naših mladih fudbalera. U ekipi imamo šest fudbalera mlađih od 21 godinu. Osim toga, igrali smo bez dva ključna fudbalera Savanovića i Crnmarkovića, a naš problem je i mali roster na klupi. U prvom poluvremenu gosti su dominirali, a u drugom poluvremenu slika ne terenu je bila nešto povoljnija za nas. Postigli smo dva gola, jedan je poništen i još smo imali dvije stopostotne šanse. Svojim fudbalerima kažem glavu gore. Nastvaljamo raditi i naš primarni cilj je stvaranje tima za narednu sezonu – rekao je Ćulum.

Trener gostiju Miodrag Pantelić sijao je od srće zbog viskoe pobjede svoje ekipe.

-Srećan sam zbog pobjede. Mi smo znali da je ovo tradicionalno jedno neugodno gostovanje za nas. Maksimalno smo se spremili i došli smo da uzmemo tri boda. To smo ostvarili što je navažnije, ali nismo očekivali visoku pobjedu koja je došla individualnih inspracija naših fudbalera i cijelog tima i gotovo smo iskoristili sve svoje šanse. Ekipi Slobode želim dosta sreće u nastavku šamiponata. To je jedna mlada ekipa od koje se očekuju dobri rezultati u narednoj sezoni- rekao je Pantelić.

SLOBODA – ZVIJEZDA 09 1:6 (0:4)

Strijelci:  0:1 Govedarica (22),  0:2 Govedarica (25), 0:3 Zlatković  (32), 0:4  Bajić (45),  1:4 Sladojević (59), 1:5  Krajišnik  (62, penal)  1:6 Krajišnik  (85). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 100.  Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Davor Maksimović (Doboj) i Božidar Rustić (Gradiška). Delegat: Mlađen Vidačković (Banjaluka).  Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: Topić, Perović, Sladojević (Sloboda), Makarić (Zvijezda 09).
Sloboda (MG): Kovačević, Jekić, Topić, Lazendić, Peno, Đukarić, Gračanin (od 80. Mitrić), Perović, Sladojević, Malinović, Stijepić (od 48. Maksimović).
Zvijezda 09: Lakić, Babić, Bajić,  Mahmitović, Krajišnik,  Huseinbašić (od 65. Guzijan), Zlatković, Mazić, Makarić (od 65. Asentić), Tripković, Govedarica (od 78. Filipović).