Onaj ko nije bio u srijedu u poslijepodnevnim časovima na stadionu u Etno Selu Stanišić požalio je! Viđeno je čak devet pogodaka u semberkom derboju, i meču u kojem se čini se znalo od prvog minuta kome će bodovi. Već na poluvrmeenu bilo je 3:0, Podrinje se vratilo za nekoliko minuta na 3:2, ali Zvijezda ekspresno sa još dva pogotka uvodi utakmicu u miran tok, a na kraju završava 6:3.

Ovim trijumfom Zvijezda 09  je zadržala sedam bodova prednosti u odnosu na Rudar Prijedor, ali sada je 90 minuta bliže cilju zvanom Premijer liga BiH, i do konačne potvrde potrebna su im još dva boda, u preostala tri kola.

ZVIJEZDE  09 – PODRINJE 6:3 (3:0)

Strijelci: 1:0 Raki (12), 2:0 Krajišnik (15), 3:0 Rakić (31), 3:1 Vujić (46), 3:2 A. Hadžić (53), 4:2 Krajišnik (58), 5:2 Huseinbašić (60), 5:3 Došlo (64), 6:3 Stanić (90). Stadion: Etno Selo Stanišići. Gledalaca: 100. Sudija: Stojan Vukota. Pomoćnici: Božidar Rustić (oba iz Gradiške) i Danijel Vidović (Srbac). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Duško Joškić (Prijedor). Žuti kartoni: Rakić (Zvijezda 09), Karjašević, A. Hadžić, Vuković (Podrinje).

Zvijezda 09: Erić, Babić (od 46. Musić), Guzijan, Arnautović od 46. Brkić), Krajišnik (od 76. Šujić), Stanić, Rakić, Huseinbašić, Mazić, Filipović, Tripković.

Podrinje: Đurić, Berbić, Barjektarević (od 46. Vujić), Mulamustafić, Redžić, Arnautović, M. Hadžić (od 46. Vuković), Došlo, Mehanović (od 46. Đokić), A. Hadžić, Karjašević.