Borac je poražen na Gradskom stadionu od Mladosti (0:1)! Malo ko se tome nadao, a pored šokantnog početka i prvih 15 minuta u kojem se mnogo toga izdešavalo protiv banjalučana, sigurno da je “crna tačka” meča bio Admir Šehović, arbitar iz Sarajeva. Posebno je upečatljiv detalj iz 86. minuta kad nije dosudio jeanaesterac za Borac poslije prekršaja nad Galešićem, a morao je….Procjena kartona, odugovlačenje igre i još mnogo toga bilo je protiv Šehovića, ali šta to vrijedi pričati i pisati, jer bodovi su otišli za Kakanj…

Utakmica je počela hladnim tušem. Već nakon 60 sekundi gosti su poveli. Brz kontranapad realizovao je Šišić udarcem sa 12 metara iskosa sa desne strane, Avdukić je bio nemoćan za 0:1.

Minut kasnije novi šok! Direktan crveni karton dobio je Branko Ojdanić!

U 7. minutu nova prilika za Mladost, Arežina je izašao sam na 16 metara ispred Avdukića, ali golman Borca brani!

U 16. minutu penal za Borac ! Karić je zaustavljen na nepropisan način. Puzigaća šutira, Velić brani, a Galešić na odbijenu loptu iz povoljne prilike šutira preko gola!

U 36. minutu korner za goste, Čomor je uhvatio loptu iz voleja, ali Avdukić poput mačke skida loptu iz gola.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Galešić je probao sa preko 30 metara iz slobodnog udarca, ali lopta umjesto u mreži završava na prečki!

U nastavku susreta Borac bolji i pored toga što ima igača manje, ali teško dolazi do gola Mladosti. Imao je Karić veliku priliku u 75. minutu, jedan na jedan sa golmanom Velićem koji izlazi i ovaj put kao pobjednik.

Borac je izgubio, ali nema predaje, borba je tek počela….

BORAC – MLADOST 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Šišić (2). Stadion: Gradski. Gledalaca: 5.000. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Dženan Milić (Sarajevo). Delegat: Miloš Brkić (Lakaši). Žuti kartoni: Puzigaća, Avdukić, Galešić, I. Danilović, Dujaković (Borac), Šećerović, Dilaver, Regoje, Karahmet, Isaković, Čomor (Mladost). Crveni karton: Branko Ojdanić (Borac) u 4. minutu, Aladin Šišić (Mladost) u 88. minutu.

Borac: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Delić (od 13. I. Danilović), V. Danilović (od 57. Radulović), Veselinović, Guberac (od 80. Kukić).

Mladost: Velić, Metalsi, Zahirović, Šišić, Aganspahić, Arežina, Čomor (od 50. Rizvanović (od 58. Regoje)), Šećerović, Hiroš (od 69. Dilaver), Karahmet, Isaković.