U okviru 14. pretposljednjeg kola jesenjeg dijela Druge lige RS, fudbaleri Ljubića porazili su dobojski Željezničar 4:0.

Otpor gostiju Prnjavorčani su slomili u drugih 45 minuta, kada su u periodu od 60. do 90. minuta postigli 4 pogotka.

Nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale. Domaći su imali terensku inicijativu, napadali, ali su gosti uspješno odolijevali. Prvu priliku Ljubić je imao u 18. minuti kada je Ćirković dobro šutirao sa 20-ak metara, ali se istakao čuvar mreže gostiju. Najbolju priliku u prvom poluvremu domaći su imali u 36. minuti, Segić je fauliran u kaznenom prostoru, a arbitar Tadić pokazuje na bijelu tačku. Loptu na penal namjestio je Ćirković, ali njegov udarac brani Stjepanović. Dva minuta kasnije Žižak prolazi po desnoj strani, centrira, sam kao duh na petercu gostiju bio je Segić, ali njegov udarac završava preko gola.

Nastavili su Prnjavorčani sa pritiskom i u nastavku susreta. Na prvu priliku čekalo se 5 minuta kada je udarac Ćirkovića, Stjepanović odbranio. U 61. minuti mreža Željezničara konačno se zatresla. Subić je centrirao sa desne strane, a Boris Žižak glavom pogađa donji desni ugao za 1:0. Četiri minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Grahovac je asistirao, a Aleksandar Žižak prekida golgeterski post, topovskim udarcem iskosa sa desne strane za 2:0. U 70. minuti u listu strijelaca mogao se upisati Segić, ali njegov udarac završava preko gola. Ono što nije uspio u 70. Segiću je za nogom pošlo u 80. minuti. U ulozi asistenta ponovo je Grahovac, a siguran realizator bio je kapiten Ljubića. U sudijskoj nadoknadi, mreža gostiju još jednom se zatresla. Nakon solo prodora svoj drugi, a Ljubićev četvrti pogodak postiže Danko Segić, koji je u posljednje četiri utakmice čak 10 puta tresao protivničke mreže.

LJUBIĆ – ŽELJEZNIČAR 4:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 B. Žižak (61), 2:0 A. Žižak (65), 3:0 Segić (80), 4:0 Segić (90). Stadion: SC”Siniša Peulić”. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Tadić. Pomoćnici:  Mario Jelić i Mladen Đokić (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Todorović, Čakarević (Željezničar).

Ljubić: Mrkobrada, Z. Kovačević (od 83. Todorić), B. Žižak (od 68. Vasić), Simić, Segić, A. Žižak, Ćirković, Subić, Grahovac (od 80. Prodanović), Petrović, S. Kovačević.

Željezničar: Stjepanović, Cvijanović, Mitrović, Jovanović, Ćurčić, Todorović, Čakarević, Diša, Popović (od 54. Šarčević), Subašić, Bagojević.