Košarkaši mrkonjićke Mladosti u prvom kolu pobjedili su  šampiona BiH Zrinjski 92:77. Pobjeda košarkaša Mladosti je zaslužena, jer su odigrali jednu odličnu i borbenu utakmicu i u završnici meča goste iz Mostara naprosto deklasirali.

Košarakaši Mladosti u poslednijih deset minuta meča ušli su sa prednosti 71:62. Međutim, gosti su zaigrali presing po cijelom terenu i agresivnom igrom uspijeli da smanje vodstvo Mrkonjićana na 71:70. Punih šest minuta izabranici Gorana Sladojevića nisu uspijeli da postignu poen i izgledalo je da će gosti uspijeti da preokrenu rezultat u svoju korist. Međutim, tada na secenu stupa najbolji pojedinac meča Kočo Jovović i sa dvije vezene trojke povećava vodstvo Mladosti na 79:70.

U poslednja tri minuta meča odlična i nadahnuta igra domaćih košarkaša. Dominiraju pod košem i brzim kontranapadima povećavaju prednost i bilježe značajnu pobjedu (92:77).

Inače, u prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 43:45. U trećoj četvrtini odlična igra košarkaša Mladosti, koji taj period igre rješavaju u svoju korist 28:17.

Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom i igrom svojih košarkaša.

-Zasluženo smo pobjedili što i govori razlika od 15 poena u našu korist. Nismo smijeli da dođemo u situaciju da pri vodstvu od 70:60, da odemo na 71:70. Dosta smo šuteva promašili, ali na kraju i pogodili i zasluženo pobjedili. Velika je stvar pobjediti Zrinjski, jer je to šampion BiH i odlična ekipa kaže Sladojević.

Trener gostiju Hrvoje Vlačić, bio je vidno razočaran igrom svojih košarkaša i porazom.

-Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi. Uspijeli smo da nakon vodstva Mladosti dođemo na jedan razlike. Međutim, tada su moj košarkaši počeli divljati na terenu i neroganizovano igrati. Gubili smo lopte bez potrebe. Mladost je u tom periodu napravila seriju od 8:0 i praktično utakmica otišla u njihovu korist. Kako smo igrali to je za svaku osudu i nešto nisam slično doživio u svojoj trenrskoj karijeri. Šta se dešava sa ekipom ne znam, ali mislim da bez svježe krvi u ekipi da ćemo teško rješiti probleme-kaže Vukšić.

Mladost su do pobjede predvodili sa 18 i 16 poena Dušan Stanković i Kočo Jovović, a za goste su 16 i 15 poena postigli Aleksandar Todorović i Aleksandar Sokolović.

Mladost u narednom kolu gostuje ekipi Vogošće.

Foto i tekst: Slobodan Dakić