Fudbaleri dobojske Sloge savladali na “Lukama” sastav Borca u derbiju 6. kola na drugoligaškom Zapadu. Šamčani su tako zaustavljeni nakon serije od četiri pobjede, dok je Sloga ovim trijumfom vratila se u vrh drugoligaškog Zapada.

Trenutak odluke dogodio se u 10. minutu. Borislav Lukić je nakon smušene rekacije odbrane gostiju šutirao sa 15 metara poluvisoku loptu pored golmana u njegovu desnu stranu za 1:0.

Mogao je domaćin i do sigurnijeg vodstva, ali isti igrač (Lukić) u u 89. minutu nije iskoristio kazneni udarac.

SLOGA (D) – BORAC (Š) 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Lukić (10). Stadion: “Luke”. Gledalaca:. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina i Mladen Stupar (oba iz Prijedora). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: N. Ilić, Maksimović, Bijelić (Borac). Crveni karton: Srđan Đuranović (Sloga) u 88. minutu.

Sloga (D): Jupić, Andrić, Janković, Hadžimujić, Lazić, Stjepanović, Đuranović, Lukić (od 90. Grahovac), Hozić, Aličić, Radovanović.

Borac (Š): Lakić, D. Ilić, M. Ilić, Simeunović, Isanović, Ćosović, Delić, Milićević, Maksimović (od 64. Dujmušić), N. Ilić (od 51. Zurapović), Bijelić.