Fudbaleri Borca trijumfalno su počeli seriju utakmica na pripremama u Antaliji!
Izabranici Darka Vojvodića u prvom meču u turskom ljetovalištu savladali su rumunskog trećeligaša Ćikzeredu 2:0.

Prvu šansu na utakmici imao je Borac preko Almedina Ziljkića već u trećem minutu, ali je njegov šut sa 20-ak metara odbranio golman rumunskog tima.

Nešto kasnije i Nebojša Runić je imao odličnu priliku poslije kornera, ali je sa pet-šest metara loptu poslao preko gola.

Rumuni su uzvratili u 12. minutu kada se kapiten Barna Bajko našao iza odbrane Borca, ali je oklijevao sa udarcem, pa je Vladan Danilović odličnim uklizavanjem spriječio pogodak.

U 27. minutu kapiten Banjalučana Saša Kajkut je takođe bio u prilici da zatrese mrežu i bio takođe izblokiran, da bi potom tri minuta kasnije asistirao Ziljkiću, koji je glavom prebacio do Nikole Mojovića, ali je ovaj šutirao direktno u čuvara mreže.

Do odlaska na odmor, crveno-plavi su pokušali još iz slobodnog udarca, ali je šut Kajkuta završio iznad prečke.

I konačno u drugom dijelu, Borac je slomio odbranu protivnika u 57. minutu poslije akcije po lijevoj strani Aničić je pogodio mrežu sa dvadesetak metara – 1:0.

Novi pokušaj Aničića vidjeli smo u 68. a u 70. minutu Đorđe Ćosić je odlično probio u kazneni prostor i šutirao samo pored stative.

Konačnih 2:0 postavio je u 88. minutu mladi Bojan Batar, koji je bio najviši u skoku poslije centaršuta iz kornera.

Sljedeću utakmicu Borac će igrati u petak od 11.00 časova protiv ekipe Ahmata iz Groznog.