Fudbaleri Rudar Prijedora u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu 1:0.

Gol odluke u 88, minutu postigao je Jakupović, na asistenciju Jandrića, kojeg je par minuta ranije u igru uveo trener gostiju Zlatko Jelisavac. Ovom pobjedom Prijedorčani su se i dalje zadržali na liderskoj poziciji Prve lige, a Sloboda je svele šanse na minimum za plasman u “Ligu za prvaka”.

Fudbaleri Slobode, iako su igrali bet tri standardna prvotimaca Crnamerkovića, Maksimovića i Malinovića pružili su dostojan opor znatno kvalitetnijoj ekipi Rudara. Da je bilo malo više sportske sreće i koncetracije u završnici meča mogli su i do boda. Međutim, ruku na srce kada se sve sabere i oduzme pobjeda gostiju je zaslužena, mada je Sloboda imala tri – četiri stopostone prilike u drugom poluvremenu.

Najizglednija u 51, minutu, kada Jekić nije uspio da ugura loptu u mrežu koja se zaustavila na gol liniji. Dobru priliku za pogodak imali su dva puta Stjepić, Savanović, Lazednić i Sladojević.

Gosti iz Prijedora dominirali su u prvom poluvremenu. Fudbaleri Slobode u meč ušli bojažljivo. Šakić i Jakupović pogodili su stativu, a golman domaćih Modić u dva navrata je sjanim intervencijama spriječio goste da postignu pogodak.

U drugom poluvremenu fudbaleri Slobode zaigrali su agresivnije i bolje. I gosti osim prilike kada su postigli pogodak, nisu imali neku izgledniju šansu za gol.

Ono što je krasilo ovu utakmicu, je fer igra obje ekipe iako se radilo o meču od velikog interesa za domaći i gostujući sastav. Sudija Došlo iz Istočnog Sarajeva sa svojim pomoćnicima solidno je obavio  posao, a samo je gostujućem kapitenu Mariću pokazao žuti karton zbog oštog starata na Savanoviću.

SLOBODA (MG) – RUDAR PRIJEDOR 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Jakupović (88). Stadion: „Luke“. Gledalaca: 150. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin (svi iz Istočnog Sarajeva). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Brane Jekić (Doboj). Žuti karton: Marić (Rudar Prijedor).

Sloboda (MG): Modić, Jekić, Topić, Lazendić, Peno, Savanović, Đukarić, Gračanin, Perović, Sladojević, Stijepić (od 86. Mitrić).

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Jakupović, Lolić (od 86. Jandrić), Šakić (od 58. Ćatić), Kukić (od 46. Jaćimović), Vojinović, Pekija, Pecelj, Popović, Marić, Dekić.

Tekst i foto: Slobodan Dakić