Premijerni susret u “Obilićevu” završen je miroljubljivo, ali može se reći da je sijevalo na obje strane. Naprijed – Mladost (KV) 1:1. I jedna i druga ekipa mogu da žale za presotala dva, ali i da budu srećni sa jednim bodom, u najkraćem je rezime ovog zanimljivog duela u Banjaluci.

Gosti su poveli u 36. minutu kada je Aleksandar Tepić uhvatio na spavanju golmana Bajića, lobovavši ga iz slobodnog udarca sa 40 metara. Rijetko viđen gol na našim terenima! Poslije toga kotorvarošani su mogli dotući domaćina, ali nisu pogodili, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednosti Mladosti.

U nastavku Naprijed bolji, i već u 48. minutu Diljević donosi izjednačenje i to u svom stilu. Samo četiri minuta zbog grubog prekršaja isključen je štoper domaćina Ćurković, ali i igračem manje Naprijed je napadao, atakovao prema golu Kutića, i pravo je čudo da neku od prilika nisu iskoristili, pa je na kraju ostalo 1:1. Mladost sada ima 7 bodova, a Naprijed dva manje.

NAPRIJED – MLADOST (KV) 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 A. Tepić (36), 1:1 Diljević (48). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Slaven Jelić (Teslić). Pomoćnici: Milan Joškić i Milan Basrak (oba iz Prijedora). Delegat: Živko Keleč (Banjaluka). Kontrolor: Željko Radusin. Žuti kartoni: Stupar, A. Tepić (Mladost). Crveni karton: Dušan Ćurković (Naprijed) u 60. minutu.

Naprijed: Bajić, Lakić, Ćurković, Pantić, Knežević, Glamočić (od 76. Mirčić), Sabljić (od 89. Jovanić), Diljević, Jotanović, Veselinović, Ćurković.

Mladost (KV): Kutić, Bašić, Đukić, Vučenović, Hadžiselimović, A. Tepić, M. Tepić, Stupar, Radivojević, Mušanović, Jurić.