U derbi utakmici 15. kola Opštinske lige Gradiška, fudbaleri Laminaca i Omladinca  remizirali su u Lamincima igrajući 1:1.

Ovaj duel je privukao preko 800 poklonika fudbala, koji su prisustvovali pravoj prvenstvenoj utakmici. Laminci su bili bolji rival tokom cijele utakmice, imali su veći posjed lopte, stvarali šanse a  gosti su po bod došli, i to su uspjeli i ostvariti i tako povećali šanse za osvajanje šampionske titule i plasmana u „Kajzericu“. Omladinac trenutno ima 38 bodova, pet više od Laminaca, ali i utakmicu više.

Nakon početnog ispitivanja snaga, u 18. minutu Milan Stupar je poslao fenomenalnu loptu u prazan prostor s desne strane kaznenog prostora za Nemanju Todorovića koji  je s ruba šesnaesterca uputio precizan udarac, ali je stativa bila saveznik gostiju. U 38. minutu  poslije centaršuta Stupara  sa desne strane, Todorović je uputio udarac glavom sa oko sedam metara, ali je lopta otišla pored stative.

U 44. minutu Milan Gvozden se probio po desnoj strani i ušao u kazneni prostor, šutirao i već savladao odličnog Nevena Miljkovića,  ali ispred gol linije našao se igrač  Omladica te blokirao  taj pokušaj.

Stadion je eksplodirao u 62. minutu, Vlado Savković  je sa 20 metara prizemnim preciznim udarcem matirao golmana Miljkovića za 1:0.

Međutim, radost domaćina  trajala je samo dva  minuta, pošto je Nenad Vučković sa ivice šesnaesterca fantastično pogodio suprotni ugao i  poslao loptu iza leđa Dejana Crnomarkovića  za 1:1.

U 70. minutu Dragiša Pejanić je  poslao centaršut u šesnaesterac i pronašao Nikolu Pribjegovića koji je ostao sam pred protivničkim golmanom, ali loše je zahvatio loptu i poslao je pored gola.

U trećem minutu sudijske nadoknade Vlado Savković  je izvao korner s desne strane, skočio je Saša Dejanović i poslao loptu u mrežu, ali  pomoćni sudija Branislav Todorović signalizirao je da je lopta   napustila teren prilikom centaršuta. Domaći fudbaleri burno su protestovali kod sudije Stojana Vukote, ali nije vrijedilo, pa je izuzetno zanimljiv derbi završen podjelom bodova 1:1.

LAMINCI – OMLADINAC 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Savković (62), 1:1 Vučković (64). Stadion: FK Laminci. Gledalaca: 800. Sudija: Stojan Vukota. Pomoćnici: Branislav Todorović i Božidar Rustić.  Delegat: Dejan Tomić. Žuti kartoni: Stupar,Todorović, Gojković, Savković, Crnomarković, Milišić (Laminci), Stojanović, Perić, Erceg, Ostojić, Miljković, Belenzada, Daraboš (Omladinac).

Laminci: Crnomarković, Gvozden, Stupar (od 57. Kasagić), Puač, Vujatović, Gačić, Gojković (od 59. Pribjegović), Dejanović, Pejanić, Todorović (od 59. Đurić), Savković.

Omladinac: Miljković, Skodrić, Stojanović, Ostojić, Erceg, Belenzada, Vučković (od 90. Đorđić), Perić, Krstanović, Daraboš (od 90. Didić).