Jedan od dva derbija bundeslige odigran je u Šargovcu, gdje je Rekreativo kao gost savladao Budućnost (2:3). Ovim trijumfom tim iz banjalučkog naselja Česma ostao je u trci za vodećim BSK-om, koji ima 31 bod, dok su izabranici trenera Slađana Peulića sakupili tri manje, 28.

Utakmica je bila tvrda, igralo se muški, a ključan detalj u prvom poluvremenu dogodio se u 45. minutu kada je brzonogi Malić pobjegao odbrani Budućnosti, a Miličeviću ništa drugo nije preostalo da ga sruši sa leđa, i sudija Jelić pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator za vodstvo gostiju bio je Marković.

U nastavku, kako je vrijeme postalo još hladnije, tako je i kvalitet fudbala, ali i pregršt uzbuđenja rastao iz minuta u minut. Poslije velike gužve u 48. minutu, Jokanović iznenada izlazi iskosa sa desne strane pred Blagojevića, napadač domaćina nesebično upošljava Zdjelara kojem nije bilo teško da sa 2-3 metra ugura loptu u mrežu za 1:1.

Činilo se da je na pomolu preokret, ali gosti nisu mislili tako…..

Sjajnu akciju Rekreativa Orašanin pogotkom glavom kruniše za novu vodstvo gostiju u 53. minutu, a mlađani Malić 10 minuta kasnije rutinski u stilu velikih majstora fudbala pogađa za 1:3.

Ni u nije bio kraj uzbuđenjima, jer je Jokanović iskoristio brz kontranapad za 2:3, ali snage za izjednačenje nije bilo…Tri velika boda otišla su za Česmu.

Krajnji utisak odlične fudbalske predstave pokvarili su najvatreniji domaći navijači, koji su pomoćnog arbitra Slijepčevića zasuli tvrdim predmetima (limenkama), pa je susret bio prekinut na nekoliko minuta. Strasti su se brzo smirile, pa je na svu sreću utakmica nastavljena, a na samom terenu izuzev respekta jednih prema drugima, nije bilo nikakvih incidenata.

BUDUĆNOST – REKREATIVO 2:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Marković (45, penal), 1:1 Zdjelar (48), 1:2 Orašanin (53), 1:3 Malić (64), 2:3 Jokanović (68). Stadion: FK Budućnost. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Rajko Todorović (Čelinac) i Vlade Slijepčević (Banjaluka). Delegat: Dragan Janković (Banjaluka). Žuti kartoni: Zdjelar, Miličević, Jokanović (Budućnost), Mitrović, Munjiza (Rekreativo).

Budućnost: Dulić, De. Špirić, Zubović, Marjanović, Miličević, Ilić (od 85. Grmaš), Jokanović, Đuričić, Zdjelar, Da. Špirić, Ljuboja (od 46. Verčević).

Rekreativo: Blagojević, Vulić, Railić, Marković, Žugić, Munjiza, Mitrović, Orašanin (od 89. Kuzmić), Kostić, Malić, Jokić.