Dvije utakmice, ona u Derventi, te u Istočnom Sarajevu mogle bi lako odrediti novog šampiona Srpske, ali i unijeti novu neizvjesnost! Borac putuje kod Tekstilca sa željom da nastavi niz nepobjedivosti, a domaćin u šoku zbog ostavke Igora Jankovića na mjesto šefa Stručnog štaba priželjkuje “čudo” da ostane neporažen u duelu sa liderom. Očekuje se svakako neizvjestan duel.

Sloga u potjeru za Borcem mora preskočiti Slaviju, ni malo lak zadatak, iako je kvalitet na strani gostiju iz Gornjeg Crnjelova, iskusna ekipa “sokolova” uz svoj dan može i te kako napraviti probleme svima, pa i Slogi.

Sloboda će u Banjaluci samo na papiru biti domaćin Želji, veoma važan duel za obje ekipe, u kojima vide šansu za tri boda i ostanak nadanja da je “Liga za prvaka” dohvatljiva.

Modričani dočekuju fenjeraša iz Zvornika kao veliki favoriti, ali svjesni činjenice da se do pobjede može doći samo maksimalnim pristupom, koji bi rezultirao sa tri boda.

Podrinje bi seriju uspjeha nastavilo i u sudaru sa Kozarom, i čini se da bi tako moglo i biti, iako tim iz Gradiške može odigrati dobro u Janji i vratiti se neporažen.

Rudari su veliki favoriti u srazu sa Sutjeskom, koja je u evidentnom padu, dok prvoligaš iz Prijedora polako hvata željenu formu i pozicije koje realno zaslužuje, pa je pobjeda domaćina mnogo izvjesnija opcija od bilo kojeg drugog rezultata.

Parovi 13. kola:

Subota, 14 časova

Sloboda (MG) – Željezničar Sport team, sudije: Dražen Marić (Bijeljina), Dragan Keranović (Prijedor) i Danijel Vidović (Srbac), delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica), kontrolor: Drago Lukić.

Slavija – Sloga (GC), sudije: Jovo Karić (Bijeljina), Davor Maksimović i Milan Todorović (oba iz Doboja), delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina), kontrolor: Ljubo Aničić (Srbac).

Alfa Modriča – Drina (Z), sudije: Zoran Soknić, Nemanja Vujadin (oba iz Istočnog Sarajeva) i Davor Vukašinović (Rogatica), delegat: Boško Furtula (Višegrad), kontrolor: Predrag Stankić (Bijeljina).

Rudar Prijedor – Sutjeska, sudije: Mladen Mirić, Radmilo Vuković i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine), delegat: Dragan Simić (Šamac), kontrolor: Momir Širko (Banjaluka).

Podrinje – Kozara, sudije: Mario Jelić, Siniša Ivančević i Nebojša Žugić (svi iz Banjaluke), delegat: Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo), kontrolor: Duško Pekija (Prijedor).

Tekstilac – Borac (BL), sudije: Bojan Panić, Zoran Radaković i Goran Ilinčić (svi iz Prijedora), delegat: Gradimir Stojanović (Foča), kontrolor: Siniša Janjić (Bijeljina).

1Borac Banjaluka121020203+17    32
2Sloga Gornje Crnjelovo12912229+1328
3Podrinje Janja124441111016
4 Rudar Prijedor12444910-116
5Slavija Istočno Sarajevo124441517-216
6Kozara Gradiška125161518-316
7Željezničar Sport team Banjaluka124351616015
8Tekstilac Derventa123541010014
9Alfa Modriča123541215-314
10Sutjeska Foča124171519-413
11Sloboda Mronjić Grad12345914-513
12Drina Zvornik12048618-124