Košarkaši mrkonjićke Mladosti, tek u čevrtom kolu Premjer lige BiH zabilježili su prvu pobjedu!

Svladali su ekipu Radnika iz Bjeljine 81:57. Mrkonjićani imaju skor jednu pobjedu i tri poraza, a Bjeljinci dvije pobjede i dva poraza.
Pobjeda košarkaša Mladosti je zaslužena, jer su tokom cijelog meča imali prednost. U 24 minutu i plus 29 poena.Mrkonjićani su sjajno otvorili utakmicu u petom minutu vodili 11:0, kada gosti postžu svoje prve pone.
U drugoj četvrtini bolja igra gostiju, koji su u 16. minutu vodstvo Mladosti smanjili na sedam poena razlike (32:25).Međutim, to je bilo sve što su košarkaši Radnika uspijeli da urade u ovom meču. Košarkaši Mladosti agresivnom igrom i dominacijom pod košem rutinski su utakmicu priveli kraju i zabilježili važnu pobjedu.
Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.
-Zasluženo smo pobjedili. To je za nas veoma važna pobjeda. Tokom sedmice vrijedno smo radili i dobro se priprelili za utakmicu. Meč smo dobro otvorili i osim perioda polovinom druge četvrtine, kada su nam se gosti približili na sedam poena razlike igrali smo dobro. Pred nama su teška dva gostovanja ekipi Bošnjaka i Studenta. Nadam se povoljnom rezultatu i u tim mečevima – optimista je Sladojević.
Trener gostiju Branislav Vicentić razočaran je igrom svoje ekipe i visokim porazom.
– Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi. Očajno smo otvorili utakmicu. Očekivao sam bolju igru u drugom poluvremenu, ali nije išlo. Pred nama je period teških utakmica i moramo vrijedno raditi kako bi uspijeli upisati još koju pobjedu – rekao je Vicentić.
U domaćem sastavu Stefan Mijović postigao je 23,  a kod gostiju sa 18 poena nejefikasniji bio Nemanja Pavlović.