Nastavlja se bitka za Evropu! Svsrpki derbi premijerligaških ekipa iz RS, Radnika i Krupe završen je neriješenim rezultatom 2:2.

U 10. minutu Stojanović je potegao sa 20 metara, lopta pogađa Vukotića mijenja potpuno smjer, vraća Kutića i završava u mreži za 1:0. Mgli su semberci do poluvremena još poneki gol postići, ali Kutić je sjajno intervenisao u nekoliko navrata.

U nastavku izjednačenje! Rezervista Stefan Barić nanizao je nekoliko igrača Radnika i savladao Lučića. Gol kakav se rijetko viđa na našim terenima.

Kratko je trajala radost Krupinih igrača. Neoprezan u svom šesnestercu bio je Vukotić, remplanje sa Ademovićem sudija Terzić okarakterisao je kao prekršaj za najstrožu kaznu. Stojanović je precizan sa 11 metara za novo vodstvo Radnika.

Imao je veliku priliku Kosorić u 85. minutu, ali sa dva metra prebacio je gol. Ionda kao po pravilu kazna. Start Ostojića nad Jašarevićem i novi penal, asiguran realizator je Milutinović.

To nije bio kraj uzbuđenjima! U 90. minutu gosti postižu gol iz gužve, ali on je poništen zbog navodnog prekršaja nad golmanom Lučićem.

RADNIK – KRUPA 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Stojanović (10), 1:1 Barić (50), 2:1 Stojanović (55, penal), 2:2 Milutinović (88, penal) Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Husen Terzić (Travnik). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Enes Đozić (Sarajevo). Delegat: Ekrem Ibeljić (Fojnica). Žuti kartoni: Stojanović (Radnik), Vukotić, Jašarević (Krupa).

Radnik: Lučić, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković (od 75. Zlatković), Zeljković, Ostojić, Kosorić, Đurić (od 41. Janković), Šerbečić, Ademović.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković (od 46. Barić), Vuković, Milutinović, Vukotić, Aleksić, Mirković (od 62. Perić).