Pala je i tvrđava u “Koloni”!  Mladost u derbiju kola Područne lige Gradiška, a možda i cijelog šampionata nosi vrijedne bodove za Bajince iz Cerovljana!

Utakmica u kojoj je sve bilo na nivou, pune tribine, raspoloženi rivali, jedino glavni arbitar Duško Bundalo iz Lakaša nije bio onaj koji zaslužuje prolaznu ocjenu…

Prvu šansu na utakmici imali su domaći u 10. minutu, Zoran Kalinac je  izveo aut, bacio loptu u šesnaesterac protivnika, Nenad Vučković  je šutirao  iz okreta,  ali pored lijeve stative gola Mladosti.

U 14. minutu bilo  je 1:0 za Torpedo! Uroš Novaković  je prošao po desnoj strani, poslao  loptu prema snalažljivom Dejanu Kojiću koji u padu šalje loptu u mrežu za 1:0 i za erupciju na tribinama Torpedovog zdanja. U 28. minutu, tresla se prečka gostiju iz Bajinaca. Miroslav Majdanac je  izveo slobodnjak, šutirao kao iz haubice, ali je lopta završila na prečki. U 31. minutu uhvatili su se za glavu gostujući navijači, nisu mogli da vjeruju šta nije pretvorio u gol Bojan Radić.  Prošao je Danijela Obradovića, izašao sam ispred golmana Račića, ali čuvar mreže Torpeda majstorskom intervencijom spašava svoj gol.  U 35 minutu Nenad Vučković bacio je na muke golmana Kesića, dobro je šutirao  iz slobodnog udarca sa 25 metara,  ali se nije dao prevariti golman bajinčana.

Igrao se 41. minut  kada je Saša Jeremić uputio udarac sa 35 metara,   vetar je dao čudnu putanju lopti koja zamalo nije prevarila golmana Račića.

Gorilo je na stadionu u Cerovljanima, Mladost je došla do poravnanja  rezultata u 46. minutu. Dragiša Lukić je prošao po desnoj strani, pronašao Sašu Jeremića koje uposlio Miloša Jerinića, a ovaj iz poluokreta šutira i pogađa za 1:1.

U 57. minutu opet Torpedo vodi! Mlađani Goran Sladojević nanizao je nekoliko igrača Mladosti  po  lijevoj strani, ušao je u kazneni prostor, iako je mogao šutirati, dodao je loptu Urošu Novakoviću, koji pogađa za 2:1.

U 61. minutu opet je Nenad Vučković oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored stative. U. 81 minutu Dejan Kojić je bio dosta brži od odbrane Mladosti, ali nije uspeo da savlada Kesića.

Kazna za promašaje brzo je došla na naplatu. U 85. minutu Saša Jeremić je izveo korner sa desne strane, glavom je loptu zahvatio Lepir i poslao je pod samu prečku za 2:2!

Tri minuta kasnije gosti iz Bajinaca ostali su sa igračem manje na terenu, jer Miloš Jerinić, udario glavom Miroslava Majdanaca. Bundalo je put u svlačionicu pokazao samo Jeriniću, iako je Majdanac prvi započeo kavgu na terenu.

U drugom minutu sudijske nadoknade pokazao je Bojan Radić zašto ga s razlogom zovu “kraljem kajzerice”! Prodriblao je četiri igrača Torpeda, ušao u kazneni prostor, bacio na zemlju još dvojicu igrača iz Cerovljana, te majstorski pogodio za šampionske bodove Mladosti. Orilo se stadionom u Cerovljanima ” Ni Bundalo vam ne pomaže, mi ćemo biti šampioni…”

TORPEDO – MLADOST 2:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kojić (14), 1:1 Jerinić (46), 2:1 Novaković (57), 2:2 Lepir (85), 2:3 Radić (90+2). Stadion: FK Torpedo. Gledalaca: 400. Sudija: Duško Bundalo. Pomoćnici: Nikola Crnadak i Nataša Vrhovac. Delegat: Goran Vujnić. Žuti kartoni: . Crveni karton: Miloš Jerinić (Mladost) u 88. minutu.